Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HGS Bakiye Sorgulama, Yükleme ve Öğrenme İşlemleri

üzerinden PTT aracılığıyla HGS bakiye öğrenme ve geçiş ihlali sorgulama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Mobil cihazlar üzerinden ve bilgisayarlar üzerinden yapılabilen HGS bakiye yükleme işlemleri ile ilgili tüm ayrıntılara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 14:24
HGS Bakiye Sorgulama, Yükleme ve Öğrenme İşlemleri
teknolojilerinin hızla geliştiği bugünlerde karayolları üzerinde bulunan ve otoyol ücretli geçiş gişelerinde aktif olarak kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi için internet hizmetleri HGS kart kullanıcılarına sunuluyor. Bu noktada internet üzerinde PTT HGS Müşteri Hizmetleri tarafından sunulan online HGS bakiye sorgulama hizmeti ile HGS kart kullanıcıları sadece dakikalar içerisinde en güncel HGS bakiye durumunu öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. İnternet üzerinde yer alan PTT HGS Müşteri Hizmetleri web portalı üzerinden sadece dakikalar içerisinde en güncel HGS bakiye durumunu öğrenebilmek, HGS kart kullanıcılarına son derece önemli bir avantaj sağlıyor.

HGS Bakiye Sorgulama

HGS Geçiş İhlali Sorgulama


Bu noktada 'de her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte karayollarında yer alan araç sayısında önemli oranlarda artışlar yaşanıyor. Bu durumda günümüz modern Türkiye'sinde özellikle büyük kentler için fazlasıyla ciddi bir trafik sorunun yaşanmasına neden oluyor. Bunun önüne geçilebilmesi amacı ile karayolları üzerinde trafiğin yoğunlaşmasına yol açan en önemli etkenlerden birisi olan köprü ve otoyol ücretli geçiş sistemlerinde araç sürücülerinin araçlarını gişede durdurarak geçiş ücreti ödemekle uğraşması trafiğin yoğunlaşmasına neden oluyor. Bu yüzden de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT Genel Müdürlüğü tarafından modern teknolojinin aktif şekilde kullanıldığı Hızlı Geçiş Sistemi geliştirildi. Bu Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında araç sürücüleri çok daha modern bir şekilde köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinden geçişler gerçekleştirebiliyor.

HGS bakiye yetersizliği veya çeşitli teknik aksaklıklar nedeni ile karayollarındaki köprü ve otoyol HGS ücretli geçiş gişelerinden yasa dışı geçiş gerçekleştirmiş pozisyonuna düşülmesi halinde uygulanan çeşitli cezai yaptırımlar bulunmaktadır. Türkiye'de internet teknolojilerinin aktif olarak kullanıldığı en modern geçiş sistemi olan HGS için PTT Genel Müdürlüğü tarafından PTT HGS Müşteri Hizmetleri dijital yardım portalı hizmet veriyor. Bu yüzden günümüzde araç sürücüleri tarafından HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda HGS kart kullanıcıları internet üzerinden kolay bir şekilde HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek, herhangi bir geçiş ihlallerinin bulunup, bulunmadığını öğrenebilme şansına sahip olabiliyor.

PTT HGS Müşteri Hizmetleri web portalında HGS kart kullanıcıları HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerini internete erişim sağlayabildikleri her yerden gerçekleştirebiliyor. Üstelik HGS kart kullanıcıları internet üzerinde yer alan HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerini yapabilmek için herhangi bir üyelik gerçekleştirmek durumunda da kalmıyor. Çünkü araç sahipleri tarafından PTT HGS Müşteri Hizmetleri web portalında bulunan 'geçiş ihlali sorgula' penceresinden sadece araç plaka bilgisinin girilmesiyle HGS geçiş ihlali cezasının bulunup, bulunmadığı tüm detayları ile birlikte öğrenilebiliyor. İnternet üzerinden son derece pratik ve kolay bir şekilde dakikalar içerisinde HGS bakiye sorgulama işlemleri de gerçekleştirilebiliyor ancak vatandaşların bu sorgulama işlemleri için öncelikli olarak PTT HGS Müşteri Hizmetleri'ne üye olmaları gerekiyor. Bunun dışında mobil HGS bakiye sorgulama ile de işlem her yerden yapılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HGS Bakiye Sorgulama, Yükleme ve Öğrenme İşlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN