Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEBBİS Öğretmen Girişi ve Şifre Sıfırlama işlemleri nasıl yapılır?

MEBBİS, öğretmenlerin MEB ve ile işlemleri kolaylıkla yapmasını sağlayan bir sistemdir. MEBBİS giriş sayfası başta olmak üzere şifre sıfırlama, şifre değiştirme ve "mebbis şifremi unuttum" gibi sorularının yanıtını bu sayfada bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26.7.2016 14:27
MEBBİS Öğretmen Girişi ve Şifre Sıfırlama işlemleri nasıl yapılır?
MEBBİS nedir?
Mebbis; Bilişim Sistemleri'nin kısa adıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı tüm hizmetler ve olanaklar Mebbis üzerinden yapılabiliyor.Mebbis öğretmen girişi modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilmektedir. Bu uygulamada e-yatırım işlemleri, personel işlemler,halk eğitim işlemleri, e-, e-taşınır, öğretim kurumları işlemleri, e-akademi işlemleri, e-yurt işlemleri, e-burs işlemleri, evrak işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında sistemde; devlet kurumları modülü, e-yatırım işlemleri, meis modülü, meis sorgu modülü, e-alacak modülü, tefbis modülü, egitek sınav modülü, özel MTSK modülü, özel öğretim kurumları modülü, RAM modülü, TKB modülü, performans yönetim sistemi modülü, EBİTEFO-BİTEFO modülü, MEB internet erişim modülü, yönetici modülü, mal, hizmet ve yapım harcamaları modülü, kitap seçim modülü, sosyal tesis modülü, e-mezun modülü, döner sermaye modülü, İlköğretim Kurum Standartları modülü, özürlü birey modülü, öğretmenevleri modülü, faaliyet modülü,okul gelişim programı modülü gibi bir çok seçenek ve işlem bulunmaktadır. Ayrıca Mebbis'in hizmetleri arasında sendika, hizmet puanı, izin işlemleri, hastalık ve refakat izni, kişilerin özlük ve kimlik hakları, hizmet yılı gibi bütün bilgilere de ulaşılabilmektedir.

MEBBİS'e nasıl girilir?
Mebbis.gov.tr üzerinden MEBBİS sistemine erişebilirsiniz.

MEBBİS'e girmek için tıklayın!

E-Devlet üzerinden MEBBİS'e girmek için buraya tıklayın!

Şifre sıfırlama nasıl yapılır?
Unutulan MEBBİS şifrenizi yenilemek için buraya tıklayarak gerekli bilgileri doldurunuz. Cep telefonunuza gelecek onay kodu ile şifre değiştirme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Şifre sıfırlama linki: https://mebbis.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEBBİS Öğretmen Girişi ve Şifre Sıfırlama işlemleri nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN