'te Türk gazetecilere sansüre sert kınama

Giriş Tarihi: 14.10.2016 17:21 Güncelleme Tarihi: 14.10.2016 17:26
İsveç'te Türk gazetecilere sansüre sert kınama

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin düzenleyeceği 15 Temmuz konferansı hükümeti tarafından engellendi. A Haber yayın danışmaları Kerim Ulak ve Orhan Sali'nin konuşmacı olduğu konferansın salonu iptal edildi. Anadolu Yayıncılar Derneği 'te Türk gazetecilerin konferansta konuşturulmamasına sert tepki gösterdi.

'te Türk gazeteciler konferansta konuşturulmadı. Türk gazetecilerin katıldığı '15 Temmuz' paneli iptal edildi.Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin düzenleyeceği 15 Temmuz konferansı hükümeti tarafından engellendi. A Haber yayın danışmaları Kerim Ulak ve Orhan Sali'nin konuşmacı olduğu konferansın salonu iptal edildi.

İşte Anadolu Yayıncılar Derneği'nin kınama açıklaması;

Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Hükümetinin sansür ve yasağını kınıyoruz. Hemen her fırsatta basın özgürlüğünden dem vuran Avrupalı ülkelerin iki gazetecinin konuşmasına tahammül edemiyor olması hayret verici bir durumdur. Türkiye'de basın özgürlüğü yok. Gazetecilere baskı var diyen Avrupalı medya sivil toplum örgütlerinden ses çıkmıyor. İsveç hükümetinin a haber çalışanlarına amborgo koymasını Anadolu Yayıncılar Derneği olarak kınıyoruz. Avrupalı gazeteci ve siyasetçilerin bu yanlıştan vazgeçmelerini bekliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsveç'te Türk gazetecilere sansüre sert kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN