Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mübarek Cuma günü için en anlamlı mesajlar! Sevdiklerinize gönderin, paylaşın!

İslam dünyası için mübarek kabul edilen Cuma günü için sevdiklerinize anlamlı mesajlar gönderebilir. Bu mübarek günde edilecek dualarla iç huzurunuzu artırabilirsiniz. İşte Cuma günü için hazırladığımız özel mesajlar...

Giriş Tarihi: 2.12.2016 09:52 Güncelleme Tarihi: 2.12.2016 10:04
Mübarek Cuma günü için en anlamlı mesajlar! Sevdiklerinize gönderin, paylaşın!

İslam alemi için mübarek günlerden biri olan Cuma günü kulluk görevlerinizi ve ibadetlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilir ve bu anlamlı günde ailenize ve sevdiğiniz insanlara güzel mesajlar gönderebilirsiniz. Cuma günü ve cuma namazı ibadeti iç huzurumuzu artırabileceğimize, hem ruhen hem bedenen kendimizi daha zinde hissetmemize de olanak sağlar.

İşte bu güzel günde ailemize, dostlarımıza, akrabalarımıza gönderebileceğimiz ya da sosyal medya aracılııyla paylaşabileceğimiz güzel mesajlardan bazıları:

*Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet denizinden bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

*Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

*Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

*Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın. Hayırlı cumalar inşallah.

*Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı Cumalar.

*Cuma günleri, duanın kabul oIacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabul etsin inşallah.

*Allah'ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek olsun! Hayırlı Cumalar.

Allah'tan bir dua gibi Peygamber'den bir armağan gibi sevabınız bol oIlun! Hayırlı Cumalar.

*Rabbim Seni bugün de dua edenIerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennette gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

*Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasısın. Şeytandan Yaradana sığın ki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar.

*Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

*Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

*Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mübarek Cuma günü için en anlamlı mesajlar! Sevdiklerinize gönderin, paylaşın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN