Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve kimdir? Curie ve Chopin'in ortak noktaları nedir?

tarihe adını yazdırmış ünlü bir kimyager ve fizikçi olarak karşımıza çıkıyor. Yaptığı tehlikeli radyoaktif deney ve icatlar ile tanınan bir bilim insanı olan Marie Curie'nin hayatı son zamanlarda merak konusu oldu. Öte yandan ise romantik dönemde yaşamış bir piyanist ve müzik dehası. Bu iki önemli ismin ortak noktası dijital vatandaşlar tarafından aranmaya başlandı. Peki Marie Curie ve Frederic Chopin'in ortak özellikleri nedir? İşte bu ikili hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılar...

Giriş Tarihi: 31.8.2018 20:38 Güncelleme Tarihi: 31.8.2018 20:38
Marie Curie ve Frederic Chopin kimdir? Curie ve Chopin'in ortak noktaları nedir?

FREDERIC CHOPIN KİMDİR? FREDERIC CHOPIN'İN HAYATI

Chopin, piyano için çok sayıda klasik eser yazan bir Polonyalı besteciydi. Romantik müzik döneminin önde gelen ismiydi ve Polonya halk müziği unsurlarını barındıran bir tarzı vardı.

20 yaşındaki Chopin, 1830'un başarısız Kasım ayaklanmasından sonra, Polonya'dan bir emigre oldu. Chopin, piyano hocası ve besteci olarak çalışmaya devam ettiği Paris'e yerleşti. O, en büyük piyano bestecilerinden biri olarak kabul edilir ve solo piyano parçaları ve iki piyano konçertosunu miras miras olarak bırakmıştır.

Chopin, Varşova'nın eteklerinde, Polonya Dükalığı'nda 22 Şubat 1810'da doğdu ve daha sonra yerleştiği Fransa'da hayatını kaybetti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Marie Curie ve Frederic Chopin kimdir? Curie ve Chopin'in ortak noktaları nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN