Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bayramı mesajları ve sözleri burada! 14 Mart 2019 Tıp Bayramı resimli tebrik mesajları yayınlandı

1827 yılından bu yana ’de kutlanan ve Tıp sektöründe çalışan bireyler için hem anma hem de kutlama günü olarak yer alan bayramını yarın kutlayacağız. Özellikle bu günde tıp sektöründe çalışan yakınlarının bayramını kutlamak isteyen veya meslektaşlarının bayramını kutlamak isteyen bireyler bayramı mesajları aratmasını yapıyorlar. Bu özel ve anlamlı günde , sözleri ve şiirlerini sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 14.3.2019 09:48 Güncelleme Tarihi: 14.3.2019 09:53
14 Mart Tıp bayramı mesajları ve sözleri burada! 14 Mart 2019 Tıp Bayramı resimli tebrik mesajları yayınlandı

Tıp bayramının kutlanma tarihi çok eskilere dayanıyor. İlk olarak 14 Mart 1827 yılında kutlanmaya başlamış ve günümüze kadar gelmeye devam etmiştir. Bu özel ve anlamlı günde bireyler gerek meslektaşları olsun gerek aile veya yakın dostlarının gününü kutlamak istiyorlar. Her yıl Mart ayının 14'ünde kutlanan bu özel gün için dostlarınıza gerek whatsApp gerek SMS gerekse Facebook ile en güzel Tıp Bayramı mesajlarını ve sözlerini sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

TIP BAYRAMI İLK OLARAK NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLANDI?

14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

RESİMLİ TIP BAYRAMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ARKADAŞINA GÖNDER
14 Mart Tıp bayramı mesajları ve sözleri burada! 14 Mart 2019 Tıp Bayramı resimli tebrik mesajları yayınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN