Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın oyuncusu kimdir? 'in partneri ve nerelidir?

ATV ekranlarında yayınlanacak olan için geri sayım başladı. Dizinin başrol oyuncularından olan yoğun olarak araştırılan isimler arasına girdi. Küçük yaşlardan itibaren piyano ve bale eğitimi alan şimdilerde ise oyunculuk ve modellik yapan ? 2017 Best Model of Turkey birincisi olan, Kuruluş Osman dizisinde ’in partneri ve nerelidir?

Giriş Tarihi: 12.11.2019 17:43
Kuruluş Osman'ın oyuncusu Aslıhan Karalar kimdir? Burak Özçivit'in partneri Aslıhan Karalar kaç yaşında ve nerelidir?

Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncularından Aslıhan Karalar ismi merak edildi. Küçük yaşlardan itibaren bale ve piyano eğitimi alan şimdilerde ise oyunculuk ve modellik yapan isim birçok dizide de rol almıştı. Burak Özçivit'in partneri Şeyh Edebali'nin kızı Malhun Hatun'u oynayacak olan Aslıhan Karalar kimdir? Aslıhan Karalar kaç yaşında ve nerelidir?

ASLIHAN KARALAR KİMDİR?

Annesi Çanakkale, babası ise Ankaralı olan Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi'nde okuyan ve ortaokulda Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar, Londra King's College'da işletme okuyor.

Küçük yaşlardan bu yana piyona ve bale eğitimi aldı. Instagram adresinin aktif olarak kullanan Aslıhan Karalar'ın 19 bine yakın takipçisi bulunuyor. Aslıhan Karalar, Instagram adresinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor.

ASLIHAN KARALAR'IN CANLANDIRACAĞI MALHUN HATUN KİMDİR?

Doğum tarihi tam bilinmemekle beraber, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve ikinci padişah Orhan Gazi'nin annesidir. Ayrıca, İslam ilahiyatçısı ve din bilgini Şeyh Edebali'nin kızıdır. İkinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi'nin annesi ve Osman Gazi'in 1280 yılında evlendiği ilk eşidir. Adı Bala Hatun ve Rabia olarakta geçmektedir. Şeyh Edebali'nin terbiyesinde iyi bir öğrenim gören Bala Hatun'un Osman Bey ile evliliği sırasında Osman Bey'nin 20'li yaşlar civarında olduğu sanılmaktadır. Osman Bey'in Malhun Hatun'dan kendisinden sonra tahta geçecek oğlu Şehzade Orhan doğmuştur. Yaşamının son yıllarını Bilecik'te yaşayan babası şeyh Edebali'nin yanında geçiren Malhun Hatun 1324'de Bilecik'te hayatını kaybetti. Türbesi, babasının tekkesi yanında bulunmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuruluş Osman'ın oyuncusu Aslıhan Karalar kimdir? Burak Özçivit'in partneri Aslıhan Karalar kaç yaşında ve nerelidir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN