Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nerede çekiliyor? Ekranların yeni dizisi Sefirin Kızı dizisi çekimleri nerede yapılıyor?

ekranlarının henüz yayın hayatının başında olan dizisi ile ilgili olarak nerede çekiliyor şeklindeki araştırmalar yapımın yeni bölümlerinin yayınlandığı akşamlarda en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Dizideki sahnelerde çevrede görülen tarihi binalar ve sokaklar vatandaşların dikkatini oldukça çekiyor. Peki, ve ’in başrollerinde bulunduğu ? yapılıyor? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Giriş Tarihi: 13.1.2020 15:13 ABONE OL
Sefirin Kızı nerede çekiliyor? Ekranların yeni dizisi Sefirin Kızı dizisi çekimleri nerede yapılıyor?

Başrollerinde Neslihan Atagül, Engin Akyürek gibi isimlerin bulunduğu Sefirin Kızı nerede çekiliyor sorusu dizi ile ilgili en çok merak edilen sorular arasında yerini alıyor. Star TV ekranlarında yayın hayatına başlayan yapımın yurt içinde ve yurt dışında çekimleri yapılıyor. Henüz yeni başlasa da adından söz ettiren dizi adeta reyting zirvesine oynuyor. Peki, Sefirin Kızı nerede çekiliyor? Sancar ve Nare'nin aşkını anlatan yapım Sefirin Kızı çekimleri nerede yapılıyor? İşte detaylar…

SEFİRİN KIZI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Ekran hayatına Star TV'de başlayan dizinin Sefirin Kızı çekildiği yer merak konusu olmayı sürdürüyor. Haberimizde, Sefirin Kızı nerede çekiliyor sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

Sefirin Kızı'nın çekimleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştiriliyor. Türkiye dışında da çekimleri yapılan dizinin ilk bölümü Montenegro olarak bilinen Karadağ Cumhuriyeti'nde gerçekleşti.

Sonbahar yağmurlarına denk gelen çekimler, turistlerin akınına uğrayan Kotor, Budva, Petrovic ve Cetinje'nin ünlü meydan ve sokaklarında gerçekleştirildi.

Sefirin Kızı dizisinin geride kalan bölümleri için çekimler ise Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşecek.

KARADAĞ- MONTENEGRO NEREDE VE HANGİ ÜLKEDE?

Montenegro diğer ismiyle Karadağ. Balkanlarda yer alan bir ülke. Podgorica ise Karadağ'ın başkenti. Montenegro eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olarak bulunuyordu. Yugoslavya'nın parçalanmasından sonra yeniden Yugoslavya'ya bağlandı. Daha sonra ise 2003 yılında Sırbistan - Karadağ çatısı oluşturuldu. Montenegro yani Karadağ 2006'da bağımsız olma kararı aldı.

KARADAĞ'IN (MONTENEGRO) ETNİK YAPISI

1991 sayımı verilerine göre Sırplar, Sırbistan-Karadağ federasyonunun toplam nüfusunun %69'unu oluşturmaktaydı. Karadağlılar ise toplam nüfusun %5'ini, Karadağ nüfusunun %62'sini oluşturuyordu. Slav olmayan Arnavut azınlık ise ülkedeki 2. büyük gruptu ve resmi tahminlere göre toplam nüfusa oranları %1 idi.
1965'ten sonra Sırbistan ve Karadağ'dan gelişmiş Avrupa ülkelerine ve Kuzey Amerika'ya sürekli göç yaşandı. Eski Yugoslavya'nın dağılmasını ve Hırvatistan ile Bosna-Hersek'teki savaşı takip eden yıllarda göç Sırbistan ve Karadağ'a yöneldi.

Mülteci sayımı sonucu 1996 yılı ortalarında 566.200'ü mülteci statüsünde olan 646.000 kişi tespit edilmiştir.

79 bin 700 kişi ise, diğer cumhuriyetlerde yaşayan Sırp ve Karadağlılar, ya da Yugoslavya'ya mülteci olarak gelip Yugoslav vatandaşlığına geçen kimselerdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sefirin Kızı nerede çekiliyor? Ekranların yeni dizisi Sefirin Kızı dizisi çekimleri nerede yapılıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN