Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir, kaç yaşında? Ünlü haber sunucusu ?

Kanal D ana haber sunucusu kimdir sonucu bugün bir televizyon programına çıkmasıyla beraber araştırılmaya başlandı. Programda parmağından çıkartmadığı yüzüklerden bahseden ünlü spiker konuk olduğu programda kendisi ile ilgili birçok itirafta bulunarak izleyicilerin dikkatini çekti. İstanbul’da bir özel üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisansını da gerçekleştiren sunucu aldığı spikerlik kurslarının ardından bir sene radyoda çalıştı. Peki, , kaç yaşında? ? İşte detaylar…

Giriş Tarihi: 17.1.2020 17:05 ABONE OL
Buket Aydın kimdir, kaç yaşında? Ünlü haber sunucusu Buket Aydın nereli?

Buket Aydın kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bugün bir magazin programına konuk olan ünlü sunucu kendisi ile ilgili itiraflarının ardından vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Magazin gündeminde yerini alan Kanal D spikeri İstanbul'da özel bir üniversitenin Türk Dil ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hakkındaki diğer tüm detayları öğrenebileceğiniz haberimizde Buket Aydın kimdir, kaç yaşında? Sorularının cevaplarını da bulabilirsiniz. Peki, Buket Aydın kimdir? İşte detaylar…

BUKET AYDIN KİMDİR?

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitiren Aydın, Atilla İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı. Radyo'dan Kanaltürk'e geçiş yapan Aydın, ilk televizyon tecrübesini bu kanalda gerçekleştirdi. Kanaltürk'te spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevini yapan Aydın, Kanaltürk'ten TRT Türk kanalına geçti.

TRT Türk'te program sunuculuğu yapmaya başlayan Buket aydın, 2011'de NTV'ye transfer oldu. NTV'de haber bülteni sunduktan bir süre sonra "NTV Gece Bülteni Kuşağı'nda" moderatörlük yaptı.

2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D'de devam eden Buket Aydın, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu. Kanal D'deki sunuculuğunun yanı sıra CNN Türk'te "40" adında bir sohbet programın sunuculuğunu üstleniyor.

Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim görevlisi de olan Aydın, 2013 yılında iş insanı Erce Baykal'la evlendi.

BUKET AYDIN EŞİ KİMDİR?

Erce Baykal, 1 Ocak 1979'da İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul'da başladı. Çocukluk yılları İstanbul'da geçen Baykal, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1993 yılında İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'ni 2001 senesinde tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteye yine İstanbul'da başladı.

2001 yılında Işık Üniversitesi'ni kazandı. 2005 senesinde Işık Üniversitesi'nden mezun oldu. Eğitim ve öğrenimine daha sonra 2006 ila 2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim bölümünde devam etti.

Erce Baykal kariyerine Bahçeşehir Üniversitesi'nde okutman olarak başladı. Sonrasında 12 yıl boyunca İdeal Gümrük Müşavirliği bünyesinde çalıştı.

2012 yılında Tehlikeli Maddelerin Karayolu Deniz ve Demiryolu ile Taşınmasına İlişkin Tehlikeli Mallar Güvenlik Danışmanı olarak görev yapmaya başladı.

2013 yılında sunucu Buket Aydın ile evlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buket Aydın kimdir, kaç yaşında? Ünlü haber sunucusu Buket Aydın nereli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN