Türkiye'nin en iyi haber sitesi

filmi nerede çekildi? ve oyuncuları!

Bu akşam Show Tv ekranlarına gelecek olan filmi için geri sayım başladı. Usta Yeşilçam sanatçılarının yer aldığı film 1974 yapımı olup komedi türünü kapsıyor. İzleyenleri kahkaya boğan filmin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Köyde yaşanan Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret karakterlerinin İstanbul macerasını konu alan ? ve oyuncuları!

Giriş Tarihi: 26.3.2020 18:12 ABONE OL
Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi? Köyden İndim Şehire filmi konusu ve oyuncuları!

Başrollerinde Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe gibi isimlerin yer aldığı Köyden İndim Şehire filmi için heyecan dorukta. Bu akşam Show Tv ekranlarına gelecek olan film 1974 yılı yapımı olup komedi türündedir. Usta Yeşilçam sanatçılarının yer aldığı film vizyona girdiğinden bu yana her yaştan insanın severek izlediği filmler arasında yerini alıyor. Buna göre; Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi? Köyden İndim Şehire filmi konusu ve oyuncuları!

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE FİLMİ KONUSU

Pek de yolunda gitmeyen İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret defineyi kendi tarlalarında bulunca bir anda hayallerine kavuştuklarını düşünürler. Ankara'da yaşayan Hemşehrileri Kuyumcu Ali Rıza'ya altınları bozdurup paraya çevirmeye giderler. Kuyumcu Ali Rıza bu Kayserili cengaverleri ilk gördüğünde sıradan biri sanıp sürekli dükkanından kovdurur (ilk gelişte dükkanda değildir). Daha sonra asıl niyetleri ortaya çıkınca işi evinde kendi odasında ağırlamaya kadar götürür (hanımı ve baldızı buna karşı çıkar ya…) Nitekim Ali Rıza ne altınlardan pay kapabilmiştir, ne de çocukların evini talan etmesine mani olabilmiştir.

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE FİLMİ OYUNCULARI

Kemal Sunal – Saffet
Zeki Alasya – Himmet
Metin Akpınar – Hayret
Halit Akçatepe – Gayret
Mine Mutlu – Ali Rıza Emmi'nin Baldızı
Perran Kutman – Gülsüm
Meral Zeren – Emine
Tekin Akmansoy – Ali Rıza Emmi (Akçakayalı)
Leman Çıdamlı – Ali Rıza Emmi'nin Eşi
Mete İnselel – Resepsiyon Görevlisi
Oya Alasya – Himmet'in Eşi.

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

1974 yılında yayınlanan Köyden İndim Şehire filmi Ankara'da çekildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi? Köyden İndim Şehire filmi konusu ve oyuncuları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA