Hazine 45 uzman yardımcısı alacak

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, yazılı ve sözlü sınavla 45 hazine uzman yardımcısı alacak. Sınav için başvurular 30 Eylül 4 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Giriş Tarihi: 21.9.2013 15:05 Güncelleme Tarihi: 21.9.2013 15:11
Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, iktisat bölümünden 20, işletmeden ile endüstri mühendisliğinden 10 ve istatistik bölümlerinden 5 olmak üzere toplam 45 hazine uzman yardımcısı alacak.

Hazine uzman yardımcısı alımıyla ilgili sınav ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre hazine uzman yardımcılığı giriş sınavında daha önce iki defa başarısız olan adayların sınava kabul edilmeyeceği de genel şartlar arasında yer alacak. Giriş Sınavı için başvurular 30 Eylül tarihinden itibaren 4 Ekim günü mesai saati bitimine kadar yapılacak.

Başvurular müsteşarlığın internet sayfası üzerinden, şahsen ya da posta yolu olmak üzere 3 yöntemden herhangi biriyle yapılabilecek. Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Yazılı sınav; İktisat, İşletme, Endüstri Mühendisliği ve İstatistik olmak üzere 4 farklı alanda yapılacak olup, adaylar sınav başvurularında bu alanlardan mezun oldukları alanı (bölümü) tercih edebilecekler. Adaylar, giriş sınavı kurulu tarafından sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi için elli puan, diğer özelliklerin her biri için onar puan üzerinden değerlendirilecek. Yazılı sınav 26 Ekim'de Ankara'da tek oturum halinde yapılacak. Yazılı sınava katılacak adayların isimleri, Hazine Müsteşarlığı internet sayfasında ilan edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazine 45 uzman yardımcısı alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN