Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur ve hizmetliler için yer değiştirme hakkı getirildi

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun, toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenler haricindeki Bakanlık personeli için isteğe bağlı yer değişikliği hakkı verilmesini kabul ettirdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 11:25
Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun, '12 Ekim 2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 32'nci maddesi ile genel idare hizmetleri, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfına mensup personele il içinde 3 yıl, iller arasında 5 yıl görev yapmış olmak koşuluyla yer değiştirme hakkı tanınmıştır. 2012 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde, Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı haricinde kalan kadrolarda 657 sayılı Kanuna tabi çalışan diğer personelden, bulundukları kurumda 3 yıl süreyle çalışanlar; eğitim kurumundan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı diğer eğitim kurumlara, istek ve ihtiyaç doğrultusunda bulundukları il içinde veya iller arasında yer değiştirmek suretiyle atanmalarını isteyebilmelerini talep etmiştik' dedi.

Söz konusu çabalarının olumlu sonuç verdiğini kaydeden Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Çoşkun, 'Kamu Personel Danışma Kurulu'na da taşımıştık. Yine Nisan 2013 Kurum İdarî Kurulu Çalışma Raporuna esas taleplerimiz arasında Teknik Hizmetler, Genel İdare Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler sınıfı çalışanları için öğretmenlerde olduğu gibi hizmet puanı üstünlüğü esasına göre belli dönemlerde atama ve yer değiştirme imk'nı sağlanması da yer almaktaydı. Söz konusu talebimizin 652 sayılı KHK sonrası ikincil mevzuat düzenlemeleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi konusunda Bakanlık nezdinde müteaddit defalar girişimlerimiz olmuştu. Netice itibariyle girişimlerimiz ve çabalarımız olumlu sonuç vermiş; Eğitim-Bir-Sen bir kazanıma daha imza atmış bulunmaktadır' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur ve hizmetliler için yer değiştirme hakkı getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN