Türkiye'nin en iyi haber sitesi

357 yeni memur yemin etti

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ bünyesinde görev yapan 357 sözleşmeli personel, asli memuriyet görevine yemin ederek başladı.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 10:58
Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 357 sözleşmeli personelin asli memuriyete geçişi nedeniyle düzenlenen yemin töreni, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Beyazıt Salonu'nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan 334 sözleşmeli personel ile BUSKİ'de görev yapan 23 sözleşmeli personel, yemin ederek memuriyete adım attı.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, asli memuriyet hakkı kazanan 357 personele, çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde imza attığı önemli çalışmalarla Bursa'nın adının Türkiye sınırlarını aşıp dünyaya duyurulduğunu ifade etti. Bursa'da 17 ilçeye uzanan tüm hizmetlerde Büyükşehir Belediyesi'nin önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Altepe, 'Altının değerini sarraf bilir, Bursa'nın değerini de bizler biliyoruz. Bursa'da son dönemde yapılan hizmetler, Büyükşehir tarihindeki hizmetleri aştı. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'da herkese ulaşma sorumluluğuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi büyük bir kurum. Türkiye'nin en önemli şehirlerinden olan Bursa'yı geleceğe taşıyacak önemli kadrolar bugün yeni bir sinerji elde ediyor. Bu kente hizmet etmek bir ayrıcalık, büyük onur ve gururdur' diye konuştu.

Bursa'da 'çalışmak ibadettir' fikriyle her ihtiyaca el uzatıldığını vurgulayan Başkan Altepe, 'Bursa'da bu dönem Büyükşehir Belediyesi'nin altın yılı yaşanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'deki diğer illere de örnek olan projeleri gerçekleştiriyor. Bizler bu işleri değerli kadrolarımızla başarıyoruz. Bursa, kabuk değiştiriyor. Çalışmalarımızla kentin çehresinin değişmesine katkıda bulunuyoruz' dedi.

Bursa'nın geleceği için yapılacak çok iş olduğuna da değinen Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'ya değer verdiğini hizmetleriyle gösterdiğini de sözlerine ekledi. Asli memuriyete atanan personelin görevinin gereklerini layığıyla yerine getireceğine inandığını söyleyen Başkan Altepe, 'Bundan böyle 357 çift göz daha Bursa'ya hizmette belediyemizin gücü olacak. Kentin değerlerine sahip çıkıp, Bursa için üretmeye devam edeceğiz. Bu sayede Bursa'daki çalışmalar da ivme kazanacak. Sahiplenme ve adalet duygularıyla Bursa'da herkese eşit mesafede örnek işlere imza atmaya devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Memurlar, kendilerine verdiği destekten ötürü Başkan Altepe'ye çiçek vererek şükranlarını ifade ettiler. Tören, asli memuriyete atanan 357 personelin hep birlikte memuriyet yeminini okumasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
357 yeni memur yemin etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN