Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PTT personel alacak

Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Eskişehir Başmüdürü Cemal Saraç, PTT'ye 17 dağıtıcı 7 memur alınacağını belirterek, başvuruların 25 Ekim'de sona ereceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 10:46
23 Mayıs'ta PTT'nin KİT statüsünden çıkarak anonim şirket olduğunu hatırlatan Saraç, 'Bu bağlamda emekliliği dolan personele yüzde 40 gibi bir teşvikle 4 bin kişi emekli oldu. Eskişehir'de ise 56 kişi emekli oldu. Bunların yerine yeni istihdam oluşturmak için eleman alımları başladı" dedi. Türkiye genelinde is 2 bin 200 gişe, bin 200 dağıtıcı elemanı alınacağını anlatan Saraç, 'Alınacak diğer elemanlar; mühendis, teknisyen, avukat olacak. Genç arkadaşlar bize kan verecekler can verecekler. 25'ine kadar başvurular devam ediyor.

Gişe memurluğuna en az 4 yıllık üniversite mezunları ve 2012 KPSS puanları ile başvuracak, KPSS'den en az 70 alınması gerekiyor. Dağıtıcıların ise en az 2 yıllık yüksek okul mezunu olması gerekiyor, KPSS'den en az 50 alanlar başvurabilecek. Başvurular 'www.ptt.gov.tr'den yapılacak. İşe alınanlar idari hizmet sözleşmeli personel kadrosunda olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTT personel alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN