Gelir İdaresi Başkanlığı 115 avukat alacak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in onayı ile Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), vergi dairesi başkanlıklarında görevlendirilmek üzere 115 avukat alacak.

Giriş Tarihi: 1.11.2013 17:02

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), vergi dairesi başkanlıklarında görevlendirilmek üzere 115 avukat istihdam edilecek. Sınava şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P3 puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının 5 katına kadar aday, giriş sınavına alınacak. Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacak.

Başvurular, elektronik ortamda "http://esinav.gib.gov.tr/eSinav/adayGiris.jsp" adresinde yer alan Gelir İdaresi Başkanlığı Sınav Başvuru Formu'nun doldurulması suretiyle, 11-15 Kasım tarihlerinde yapılabilecek. Giriş sınavının yazılı bölümü, 7 Aralık 2013 tarihinde saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınavın yazılı bölümüne girmeye hak kazanan adayların isimleri ile sınavın yapılacağı adres ve saatleri e-devlet portalı "www.turkiye.gov.tr" ile GİB'in internet sayfalarında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

Söz konusu sınava başvuru şartları şöyle:

"- Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından P3 puan türünden 70 ve üzeri almış olmak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- En az 4 yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olmak,

- Avukatlık ruhsatını haiz olmak,

- 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelir İdaresi Başkanlığı 115 avukat alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN