Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gardiyanlar da başörtülü çalışabilecek

Giriş Tarihi: 7.11.2013 13:02

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personelden bildirdi.

Genel Müdürlük, cumhuriyet başsavcılıklarına "Kıyafet Yönetmeliği uygulaması" konulu yazı gönderdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının internet sitesinde yayımlanan yazıda, bazı yerlerdeki Cumhuriyet başsavcılıklarının yazıları ile Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamındaki başvurularda, kadın infaz ve koruma başmemurları ve memurlarından isteyenlerin başörtüsü ile çalışıp çalışamayacaklarının sorulduğu belirtildi.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik'te yapılan değişiklik anımsatılan yazıda, şöyle denildi:

"Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personelden isteyenler, kıyafet yönetmeliğindeki söz konusu değişiklikten sonra kurumlarımızda başörtüsü takarak çalışabilecektir.Resmi üniforma giyen personelden başörtüsü takacakların, yönetmeliğe uygun olarak giydiği üniformaya uyumlu (tişörtle aynı renk tonunda, desensiz, tek renk) başörtüsü takması gerekmektedir. Ayrıca, kapalı ortamlar dışında başörtüsü üzerine kep takılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gardiyanlar da başörtülü çalışabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN