Maliye Bakanlığı 45 hazine avukatı alacak

Maliye Bakanlığı, Muhakemat Müdürlükleri ve Hazine Avukatlıklarında çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla 45 hazine avukatı alacak.

Giriş Tarihi: 27.12.2013 10:41
Hazine avukatı alımıyla ilgili ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, atama yapılacak kadro sayısının en fazla beş katı kadar aday, giriş sınavının yazılı bölümüne çağrılacak. Sınava katılabilecek adaylara ilişkin liste, puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle düzenlenecek. Giriş sınavının yazılı bölümü 23 Şubat 2014 tarihinde Ankara'da yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri ve saati Maliye Bakanlığı ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü internet sayfalarında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek. Adaylara sınava giriş belgeleri tebligat adreslerine posta yoluyla gönderilecek. Giriş sınavına katılmak isteyen adaylar için başvurular 6 Ocak 2014 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2014'te sona erecek. Diploma veya mezuniyet belgesi ya da denklik belgesi ile avukatlık ruhsatnamesinin asıllarının sözlü sınav öncesinde ibrazı zorunlu olup, bir örneği onaylanarak alınacak ve aslı ilgiliye iade edilecek.

ATAMALAR KUR'A USULÜ İLE YAPILACAK

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olarak iki aşamada yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmayacak. Giriş sınavının yazılı bölümü test usulünde gerçekleştirilecek. Giriş sınavında başarılı olup, hazine avukatı olarak ataması yapılan adayların görev yapacağı yerler belirtilmiş olup, atamalar kur'a usulü ile yapılacak ve adaylara becayiş hakkı tanınacak. Giriş sınavı sonuçlarına göre belirlenen başarı sıralamasında ilk sırada yer alan adaydan başlamak üzere ilk 5'e giren adaylara atanacağı görev yerini atama yapılacak yerler arasından tercih etme hakkı tanınacak. Tercih hakkı tanınan adayların dışında kalanların atanacakları yerler başarı sırasına göre çekecekleri kur'a sonucuna göre belirlenecek. Giriş sınavı sonucunda ataması gerçekleştirilenler, Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliğinin Çalışma Şartına tabi tutulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye Bakanlığı 45 hazine avukatı alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN