Son dakika: 'ın önerileri Genelge olarak yayımlandı! nedeniyle milyonları ilgilendiren karar...

Gelen son dakika bilgilerine göre kamu personellerin uzaktan çalışması ile ilgili genelge yayımlandı. 'ın önerileri Genelge olarak yayımlandı. Corona virüsü ile Mücadele Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu genelge Resim Gazetede yayımlandı. Daha önce de Sabah Memurlar kamu çalışanlarının esnek ve evden çalışmasıyla ilgili önerilerini yapmıştı. Uzaktan çalışmanın nasıl olacağı merak edilen konulardan bir tanesi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Genelge'nin detayları belli oldu.

Giriş Tarihi: 23.3.2020 09:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2020 12:53 ABONE OL
Son dakika: Sabah Memurlar'ın önerileri Genelge olarak yayımlandı! Coronavirüs nedeniyle milyonları ilgilendiren karar...

Son dakika haberi... Başkan Erdoğan, kamu personellerinin uzaktan çalışması ile ilgili genelgeyi imzaladı. Sabah Memurlar daha önce esnek çalışmayla ilgili önerilerini iletmiş ve bununla ilgili hazırlanan taslak metni de yayımlamıştı.

Daha sonraki haberimizde de evden çalışma ve kamu kurumlarında alınacak bazı tedbirlerle ilgili önerilerimizi sıralamış, "Hizmetin aksamaması amacıyla her birimde yeteri kadar personeli mesaiye getirilmesi yöneticiler tarafından sağlanabilir. Kamu hizmetinin aksamaması amacıyla her birimde yeteri kadar personelin mesaiye gelmesi bunun dışındaki personelin nöbetleşe gelmesi yöneticiler tarafından sağlanabilir. Dikkat edilmesi gereken husus kamu hizmetinin aksamaması. Kamunun bu şekilde tedbir alması özel sektöre de öncülük edecektir." demiştik.

Kamu çalışanlarına, memurlara esnek çalışma sistemi geldi | Video

"MESAİYE GELMEYEN MEMURLAR İDARİ İZİNLİ SAYILACAK"

Bu önerilerimiz yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesinde yer aldı. Böylece kamuda uzaktan çalışma ve esnek mesai ile ilgili adımlar atıldı kurumlara bu konuda yetki verildi. Yapılan işe bakılmaksızın uzaktan çalışma ve esnek mesai ile dönüşümlü çalışmaları uygulanabilecek. Bu arada dönüşümlü çalışma sırasında mesaiye gelmeyen memurlar idari izinli sayılacak.

İşte o genelgenin tam metni.

Sabah Memurlar öneriyor! Kamu kurumlarının yöneticileri dikkat! Son dakika haberi: Coronavirüs nedeniyle milyonları ilgilendiren esnek çalışma taslağı ilk kez Sabah Memurlar'da!

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Sabah Memurlar'ın önerileri Genelge olarak yayımlandı! Coronavirüs nedeniyle milyonları ilgilendiren karar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA