personel alımı başvurusu ne zaman? İşte 2019 İŞKUR TYP (okullara güvenlik alımı) burada!

personel alımı başvuruları 2019 yılında yoğun ilgi görüyor. İş arayanlara veya işsiz olan vatandaşlara umut ışığı olan İŞKUR TYP aracılığıyla okullara güvenlik görevlisi alımı yapacak. Bu bağlamda ‘’ 2019 ne zaman, nelerdir?’’ sorularına arama motorundan yanıt aranmaya başlandı. Program kapsamında yapılacak olan alımlarda başvuru şartları merak ediliyor. İşte tüm merak edilen detaylar…

Giriş Tarihi: 16.9.2019 10:47 Güncelleme Tarihi: 17.9.2019 17:39
İŞKUR TYP personel alımı başvurusu ne zaman? İşte 2019 İŞKUR TYP (okullara güvenlik alımı) başvuru şartları burada!

On binlerce vatandaş İŞKUR TYP personel alımı ne zaman? Sorusuna arama motorundan yanıt aramaya başladı. İŞKUR iş ilanları 2019 yılında yoğun ilgi görmeye devam ediyor. MEB bünyesindeki okullarda çalışacak "MEB Güvenlik" personeli alımı için başvurular belirli illerde başladı. Peki 2019 İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

İŞKUR TYP ile okullarda güvenlik görevlisi alımları 2019 yılında başvuru şartlarıyla birlikte merak edildi. MEB bünyesindeki okullarda çalışacak "MEB Güvenlik" personeli alımı için başvurular belirli illerde başladı.

İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına projesi kapsamında okullara 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacağını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Toplum yararına proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara verilecek 400 temizlik personeli ve 230 güvenlik görevlisinin başvuruların önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.

İŞKUR TYP GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR TYP personel alımı başvurusu ne zaman? İşte 2019 İŞKUR TYP (okullara güvenlik alımı) başvuru şartları burada!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN