'ne kadın otobüs şoförü alınacak!

Büyükşehir Belediye Başkanı , toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüsü şoförleriyle bir araya geldiği programda, kadın şoförlerin eksikliğine değinerek, gerekli şartları taşıyanlardan seçilecek 100 kadın otobüs şoförünün tarafından edileceğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 2.6.2019 01:45 Güncelleme Tarihi: 2.6.2019 11:19
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne kadın otobüs şoförü alınacak!

Kısa bir süre önce toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüs şoförleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplantıda kadın şoför eksikliğine dikkat çekti. Kadın sürücülerin vatandaşla olan ilişkilere olumlu yansıyacağını vurgulayan Soyer, gerekli şartları taşıyan 100 kadın şoförün istihdamı için İŞKUR'a başvuru yaptı.

KADIN BELEDİYE OTOBÜSÜ ALIMI ŞARTLARI NELER?

Türkiye İş Kurumu'nun web sitesinde (www.iskur.gov.tr) yayınlanan iş ilanına göre 40 yaşından gün almamış, en az ilköğretim mezunu D sınıfı veya 2016'dan önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine sahip adaylar değerlendirmeye alınacak. Öncelikli olarak adaylardan en az 1 yıl deneyime sahip olanlar istihdam edilecek. Ayrıca, 1 yıllık deneyime sahip olmayan adaylar için ise İŞKUR'un 'İşbaşı Eğitim Programı'nı başarı ile tamamlayan adayların istihdamı sağlanacak. 1 Haziran'da başlayıp, 11 Haziran'da son bulacak başvurular sadece elektronik posta yoluyla (personel@izelman.com.tr) adresinden yapılabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne kadın otobüs şoförü alınacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN