başvuruları 2019 bugün sona erecek! nasıl ve nereden yapılır? Sınav ücreti hangi bankaya ödenecek?

Kamudaki çeşitli kurum ve kuruluşlarda devlet memuru olmak isteyen bireyleri doğrudan ilgilendiren 2019 başvuruları devam ediyor. ÖSYM tarafından yıl içerisinde belirli tarihlerde uygulanan için hazırlık süreci devam ederken, işlemleri hakkında sorgulamalar da bir hayli yoğunluk kazandı. ÖSYM'nin Kamu Personeli Seçme Sınavı kılavuzunu duyurması ile, '2019 KPSS başvurusu nasıl ve nereden yapılır?' sorusu da arama motorları üzerinde öne çıkıyor. Peki, ne kadar ve hangi bankaya ödenecek? İşte, KPSS başvuru işlemleri hakkında tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 15.5.2019 11:03 Güncelleme Tarihi: 15.5.2019 11:04
KPSS başvuruları 2019 bugün sona erecek! KPSS başvuru nasıl ve nereden yapılır? Sınav ücreti hangi bankaya ödenecek?

KPSS başvuruları için heyecanlı süreç devam ediyor. Kamuda ilgili kurum ve kuruluşlarda devlet memuru olmanın gayesine sahip yüz binlerce birey, Kamu Personeli Seçme Sınavı için çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Bireyler bir yandan da ilgili işlemleri kaçırmamak için ÖSYM'nin duyurduğu KPSS başvuru sürecini yakından takip ediyor. ÖSYM, Lisans A grubu ve Öğretmenlik kapsamında yayınladığı kılavuz ile sınava dair detayları duyurdu. Bu doğrultuda, '2019 KPSS başvurusu nasıl ve nereden yapılır?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında dikkat çekiyor. Öte yandan, KPSS sınav ücreti de ilan edildi.

2019 KPSS BAŞVURU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Haberimizin detaylarından ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuz bilgileri ile Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurusu sürecine dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS başvuruları 2019 bugün sona erecek! KPSS başvuru nasıl ve nereden yapılır? Sınav ücreti hangi bankaya ödenecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN