20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusu hangi tarihte ve nasıl yapılacak? atama takvimi! 2020 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları için araştırmalar son dönemde hız kazanmaya başladı. tarafından yayınlanan atama takvimine göre; başvuru, mülakat ve sınav tarihleri gibi tüm detaylar adaylarla paylaşılmıştı. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ön başvuruların yaklaşmasıyla beraber binlerce kişi 2020 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor? Sorusuna internet aracılığı ile yanıt aramaya başladı. Peki, MEB tarafından duyurulan 2020 atama takvimi ile 20 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman yapılacak? Atamalar hangi tarihte? İşte konuya ilişkin tüm bu soruların yanıtı…

Giriş Tarihi: 23.5.2020 09:08 Son Güncelleme: 23.5.2020 09:13 ABONE OL
20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusu hangi tarihte ve nasıl yapılacak?  MEB atama takvimi! 2020 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor?

Sözleşmeli öğretmen ön başvuruları için sayılı günler kala konuyla ilgili araştırmalar da yoğunlaştı. Bu kapsamda tüm detaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulurken 2020 atama takvimi ile adaylar bilgilendirilmişti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada; "Haziran ayında yapılacak sözleşmeli öğretmenlik başvuruları tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Öğretmen adaylarımız, başvuruda izlenmesi gereken adımları tablodan takip edebilirler. Atamaların hayırlı olmasını diliyorum." İfadelerine yer vermişti. Peki, 2020 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 Atama takvimi ile tüm detaylar haberimizde!

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan konuya dair tüm açıklamaları haberimizin devamından bulabilirsiniz. Buna göre; 2020 atama takvimi ile 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

İşte tüm gelişmeler…

ARKADAŞINA GÖNDER
20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusu hangi tarihte ve nasıl yapılacak? MEB atama takvimi! 2020 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA