18 bin personel ve 14 bin başvurusu yap: 2020 başvuru şartları neler, ne zaman sona erecek?

32 bin personel alımı başvuru süreci dün başladı. Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere, 18 bin sözleşmeli sağlık personeli, 14 bin ise gerçekleştirilecek. Sürekli işçi alımı başvurusu İŞKUR, sağlık personeli alımı başvuruları ise yayımlanan kılavuz ile ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak. ÖSYM kılavuzu ile sürekli işçi alımı ve sağlık personeli alımı başvuru şartları, kadro ve branş dağılımı da belli oldu. Peki, 2020 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi ve personel alımı başvuruları nasıl, nereden yapılır? Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli ve sürekli işçi alımı başvuru şartları neler? İşte, İŞKUR ve ÖSYM AİS başvuru ekranı ile kadro dağılımı...

Giriş Tarihi: 29.3.2020 09:29 Son Güncelleme: 31.3.2020 15:39 ABONE OL
Sağlık Bakanlığı 18 bin personel ve 14 bin sürekli işçi alımı başvurusu yap: 2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, ne zaman sona erecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulan 32 bin personel alımı başvuruları, kılavuzun yayımlanmasıyla başladı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde, 14 bin sürekli işçi alımı ve 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu noktada, ilgili kılavuz yayımlandı ve alım yapılacak kadro ile branş dağılımı da belli oldu. Hemşireden ebeye, sağlık teknisyeninden dil ve konuşma terapistine kadar oldukça geniş bir branş dağılımı bulunurken başvurular ÖSYM AİS giriş ekranı üzerinden yapılacak. 14 bin sürekli işçi alımı kadro dağılımı da resmen duyuruldu. Öte yandan, ilgili kadrolar için başvuru şartları da açıklanarak kamuoyu ile paylaşıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK? İŞKUR VE ÖSYM KILAVUZU

ÖSYM ve İŞKUR kılavuzuna göre, 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi alımı başvuruları 26 Mart 2020 tarihinde başladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, '2020 Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı ne zaman bitecek?' sorusuna yanıt verildi. Bu doğrultuda, sürekli işçi alımı başvuruları 30 Mart'ta, sözleşmeli sağlık personeli başvuruları ise 1 Nisan'da sona erecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU YAP! BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlgili başvurular, ÖSYM AİS ve İŞKUR üzerinden yapılacak. Sizler için hazırladığımız haberimizden, '2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt bulabilir; kadro ve branş dağılımı ile başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı 18 bin personel ve 14 bin sürekli işçi alımı başvurusu yap: 2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, ne zaman sona erecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA