Yenişehir Ekipleri, Kardan Kapanan Yolları Açıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 13:08
Yenişehir Ekipleri, Kardan Kapanan Yolları Açıyor
’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yüksek kesimlerdeki mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları, ara sokakları, bağlantı yollarını açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Yenişehir Belediyesi ekipleri, bu kapsamda yüksek kesimlerdeki İnsu, Değirmençay ve Kocahamzalı Mahallelerinin yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollarını açıyor. Yenişehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluğundaki mahalleleri ilçe merkezine bağlayan meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak, bakım ve onarımı ile bu yolların temizliği ve karla mücadele çalışmalarını yürütmenin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğu, ancak vatandaşların mağdur olmamaları için Yenişehir Belediyesi’nin buralarda da yol açma çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
Yüksek kesimlerde bulunan mahallelerde başlayan kar yağışı ile birlikte ara yollar ve bağlantı yollarının kapandığını, vatandaşların ulaşımının güçleştiğini belirten Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, “Özellikle köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerler, merkeze oranla yüksekte olmaları nedeniyle kar yağışından çok fazla etkilendi. Birçok yerde yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Ekiplerimiz kapanan yollara anında müdahale ederek tüm yolları ulaşıma açıyor. Ekiplerimiz gece geç saatlere kadar çalışarak kapanan yolların büyük bir kısmını açtı. Bugün de çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarımız tüm mahallelerde yollar açılana kadar devam edecek” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir Ekipleri, Kardan Kapanan Yolları Açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN