Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Takım, Davıs Cup 2. Grup Maçlarını ’de Oynayacak

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:34
Türkiye Tenis Milli Takımı, Davis Cup 2. Grup maçlarını oynamak için ’e geldi. 6-7-8 Mart tarihlerinde Güney Afrika Milli Takımı’yla karşılaşacak olan Türk Milli Takımı, galibiyetle Mersin’den ayrılmak istiyor.
Bugün sabah saatlerine Mersin���e gelen Türkiye Tenis Milli Takımı kampa girdi. 6-7-8 Mart tarihlerinde Mersin Olimpiyat Tesisleri’nde Güney Afrika ile karşılaşacak olan Türk Milli Takımı’nda, Marsel İlhan, Haluk Akkoyun, Mehmet Cem İlkel, Barış Ergüden ve Anıl Yüksel yer alıyor.
Turnuva ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Atakan, "Türkiye ile Güney Afrika Milli Takımları arasında gerçekleşecek olan Davis Cup maçları oynanacak. Davis Cup her yıl düzenlenen uluslararası bir tenis turnuvası. 1896 yılında Harvard Üniversitesi’nde eğitim gören 4 öğrencinin İngiltere’de yapılan bu turnuvada İngilizleri Amerika’ya davet ederek, ’bizde sizinle oynamak istiyoruz’ demesiyle başlamıştır. İlk başladığı yıllarda sadece İngiltere’de çim üzerinde İngilizler arasında oynana bir turnuvaydı. Bu Harvard Üniversitesi’nin bu isteğinden sonra Amerikalılar ile İngilizler arasında bir süre oynandı. Daha sonra uluslararası bir boyut kazanarak tüm dünyaya yayılan bir tenis turnuvası oldu. Adının Davis Cup konmasının sebebi de ilk yapılan turnuvalarda tüm masrafları Davis adında Harvard’lı bir sponsor karşıladığı için adına sonradan Davis Cup denildi. Tenisin oynandığı diğer ülkelerin de zamanla turnuvaya katılmasıyla bu turnuva tüm dünyaya yayıldı. Bu hafta sonu Mersin’de Güney Afrika Milli Takımıyla oynayacağız" diye konuştu.
Milli Tenisçi Marsel İlhan ise geçen hafta önemli bir turnuva geçirdiğini ifade ederek, "İlk defa çeyrek final oynadım. İlk 75 tabi iyi bir rakam ama biz buna daha iyi hedefler koydum. Şimdi Davis Cup’dayız. Burada başarılı olmak istiyoruz. Şu anda sakatlığım geçti, iyiyim. İnşallah Cuma günü güzel sonuçlar alacağız" şeklinde konuştu.
KAPTAN AKKOYUN: "ŞU ANDA MAÇ YÖNÜNDEN EKSİĞİMİZ KALMADI"
Takım kaptanı Milli Tenisçi Haluk Akkoyun da, daha önce 2. grupta birçok defa maç yaptıklarını ancak çok fazla maç kazanma şanslarının olmadığını kaydederek, "2. grupta kaldık ama artık şöyle bir şey var. Eskiden oyuncularımızın çok maç eksiği vardı ve bu maçlara ciddi olarak yansıyordu. Şu anda ise bizim bütün oyuncularımız yılda yaklaşık 30 turnuvaya katılıyorlar. Tecrübe kazanmaya 4-5 sene önce başlanıldı ve şu an bizim maç yönünden hiçbir eksiğimiz kalmadı. Bu zaten sıralamalardan da belli oluyor. Daha önce 500’den, 600’den aşağı inememiş oyuncularımız vardı. Şimdi baktığınız zaman oyuncularımızın sıralaması çok çok yükseldi. Bir kaç sene sonra daha iyi olacağımıza inanıyorum. Alttan gelen çok önemli oyuncularımız var. Davis Cup maçlarında 500 numara çıkıp, 100 numaralı bir oyuncuyu yenebiliyor. Yani Davis Cup maçlarında bu tür sonuçlara çok şaşırmamak gerekiyor. Bizde 1 aydır yoğun bir kamp programı geçirdik. Mısır’a gittik. İstanbul’da turnuvaya katıldık. Genel olarak oyuncularımızın hepsinin form durumu iyi. Buradan kazanarak ayrılacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.
Milli Takımın 19 yaşındaki tenisçisi Mehmet Cem İlkel ise hangi branş olursa olsun Türkiye’yi temsil etmenin çok güzel bir duygu olduğunun altını çizerek, "Milli maçlar her zaman diğer maçların önündedir. Zevki, heyecanı her şeyi başkadır. Böyle bir takımın içinde olabilmekte benim için bir onurdur. Cuma günü maçlar başladığında da elimizden gelenin en iyisini yaparak, her topu oynayacağımızın sözünü verebiliriz. Benim 19 yaşında 400 numara olmam da sadece benim başarım değil. Bu 4-5 senedir Türk tenisinden çok şeyler gelişiyor ve bu Türk tenisinin başarısıdır. Yıllar geçtikçe bu şekilde ilerleyecektir. Hepimiz birbirimiz çekince yani burada belki ilk 200’ün içinde 4 tane adam olacaktır. Türk tenisi bu şekilde ilerleyecek. Ben umutluyum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Takım, Davıs Cup 2. Grup Maçlarını Mersin’de Oynayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN