Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Yöneticilere Kanser Semineri

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kadın Yöneticilere Kanser Semineri
Medical Park Tarsus Hastanesi Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çimsa Çimento fabrikasının kadın yöneticilerine kanser semineri düzenledi
Medical Park Tarsus Hastanesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Çukurova’nın en büyük sanayi kuruluşlarından olan Çimsa Çimento fabrikasında yönetici pozisyonunda çalışan kadınlar için kanser semineri düzenledi. Seminere Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Halil Karakan ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahmut Güden katıldı. Uzman hekimler kanserden korunma yöntemleri hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdiler.
ERKEN TANI ÖNEMLİ
Çimsa Çimento fabrikası ev sahipliğinde düzenlenen seminerde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Halil Karakanmeme kanserleri başta olmak üzere kadın kanserlerini anlattı. Korunma yöntemlerinden bahseden Op. Dr. Karakan, “Kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseridir. Yaşilerledikçe meme kanseri görülme oranı artmaktadır.Meme kanserinden değil, meme kanserinin tanısının geç konulmasından korkmak gerekir.Bu nedenle 40 yaşından sonra meme kanserinin erken tanısı için yıllık mamografi çektirilmesi, doktor kontrolü ve aylık kendi kendini muayene yöntemlerini öğrenip uygulamak gerekir” dedi.
KONTROL ŞART
Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mahmut Güden ise seminerdeki konuşmasında üreme organı kanserlerinden en sık görülen dış genital organ kanserleri, rahim ağzı kanserleri, rahim ve yumurtalık kanserleri hakkında bilgi verdi. Op. Dr. Güden, risk faktörleri ve korunma yöntemlerine değinirken, özellikle belirli aralıklarla taramalar yapılması önerdi. Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş İdari İşler Sorumlusu Tarık Yılmaz da Medical Park Tarsus Hastanesi hekimlerine katkılarından dolayı teşekkür ederek, başta sağlık olmak üzere tüm fabrika çalışanlarını bilgilendirmeye yönelik faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi.
Öte yandan Medical Park Tarsus Hastanesi yönetici ve çalışanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın hastaları ziyaret ederek, karanfil verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Yöneticilere Kanser Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN