Yenişehir’de 9. Cadde Rekreasyon Alanı’nın Yapımına Başlandı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Yenişehir’de 9. Cadde Rekreasyon Alanı’nın Yapımına Başlandı
’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, Limonluk Mahallesi’nde ’’9 Cadde Rekreasyon Alanı”nın yapımına başladı. Cadde tamamlandığında basketbol sahası, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, fitness aletleri ile bir yaşam alanı oluşturulacak.
Yenişehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan ’’9 Cadde Rekreasyon Alanı” projelendirilerek yapımına başlandı. Yenişehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü’nce Limonluk Mahallesi’nde 9. Cadde’de 8 bin metrekarelik alanda basketbol sahası, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, fitness aletleri bulunan rekreasyon çalışmasının yapımına başladı.
Rekreasyon alanı ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, günümüzde insanların yaşamlarının yaklaşık dörtte birini rekreasyon alanlarında geçirdiklerine işaret etti. Bireylerin sağlıklı yaşama isteklerinin, onları hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlamalarına fırsat tanıyan rekreasyon faaliyetlerine yönelttiğini belirten Genç, “Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz 9. Cadde rekreasyon alanı projemizde de hassasiyetle davranarak genç, yaşlı tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı, güzel vakit geçirebilecekleri yaşam alanı oluşturmak için yola çıktık. Biz bu proje ile modern ve estetik bir görünüm kazandırmayı hedeflemenin yanı sıra görüntü kirliliğine sebep olan alanı düzenleyerek, kentsel yaşam alanına dönüştürülmesini sağlayacağız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, onları spora yönlendirerek enerjilerini bu alanda olumlu yönde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu alanın aydınlatılması ve zaman ayarlı sulama sistemi de belediye ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Yapımı devam eden bu kentsel yaşam alanı, günübirlik kullanıma yönelik eğlence ve dinlenme ihtiyaçlarının karşılanabileceği, keyifli bir buluşma noktası olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir’de 9. Cadde Rekreasyon Alanı’nın Yapımına Başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN