Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılar Gençliklerine Döndüler

Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin ’Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla organize ettiği etkinlikte, huzur evinde kalan yaşlılara eski model vosvoslar ve klasik arabalarla şehir turu attırıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, yaşlılar gençlik yıllarına gitti.
Toroslar Belediyesi, Yaşlılar Haftası’nda değişik bir etkinliğe imza attı. Belediye, Volkswagen City Kulübü ve Klasik Araçlar Kulübü ile ortaklaşa, Toroslar ilçesinde bulunan Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi’nde kalan yaşlıları vosvos ve klasik araçlarla şehir turu attırdı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, yaşlılar gençlik yıllarına gitti. Tur öncesi açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Toroslar Belediyesi olarak Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi’nde kalan yaşlılarımız, ağabeylerimiz, amcalarımızla birlikte Yaşlılar Haftası’nda özellikle vosvoslar ve klasik araçlarla 1954-56 model, en fazlası 1964 model olan araçlarla tur yapmak istedik. Amcalarımızın, babalarımızın, o yaşlarda geçirdikleri günü, o nostaljik havasını vermek anlamında 40’a yakın araçlarla birlikte yaşlılarımızla şehir turu yapacağız. Gençliklerinde yaptıkları o turları anımsayacaklar, hatırlayacaklar. Her insan yaşlı adayıdır. Yaşlılarımızın özellikle yaşantılarını kolaylaştıracak, belediye olarak bizim ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Bu huzurevi de bizim belediyenin arka bahçesi gibi. Huzurlu insanların yaşadığı bir mekan. Burada yaşayan yaşlılarımıza, amcalarımıza, babalarımıza çok özen gösteriliyor. Hepsine ben sağlıklı günler diliyorum. Bu güzel günde hep birlikte yaşlı araçlarla birlikte yaşlılarımızla tur yapacağız. Yaşlılarımız o eski anılarını yeniden debreştirecekler. Attıkları turları yeniden anımsayacaklar. Bu güzelliği bize yaşatan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından yaşlılar, vosvos ve klasik arabalara bindirildi. Arabalara binen yaşlıların mutlulukları gözlerinden okunurken, gençlik yıllarına gittiler. Yaşlılar, eski model araçlarla yaklaşık 1 saat şehir turu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar Gençliklerine Döndüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN