Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi Çakacak Mut İlçesini Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 1.4.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 03:16
’in Mut ilçesine gelen Vali Özdemir Çakacak, Mut Kaymakamlığı, Belediye ve Mut Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
İlk olarak Kaymakam Mehmet Ali Akyüz’ü makamında ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Kaymakamlık bahçesinde il ve ilçe müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar tarafından karşılandı. Vali Çakacak, ziyarette yaptığı konuşmada kamu idarecileri olarak vatandaşlarımıza insan odaklı bir anlayışla güler yüzle hizmet etmenin gayretinde olduklarını dile getirdi. Çakacak sözlerine şöyle devam etti:
“Ahi Evran’ın dediği gibi eli, sofrası ve kapısı daima açık bir milletiz. Bizler böylesi güzel bir milletin temsilcileriyiz. Dolayısıyla kamu kurumlarımızın kapıları da vatandaşlarımıza sonun kadar açık olmalıdır. Öncelikli hedefimiz vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Kendimize, anne babamıza ve eşimize nasıl muamele edilmesini istiyorsak bizler de görevlerimizi ifa ederken vatandaşlarımıza kendimize yapılmasını beklediğimiz gibi davranmalı, empati ile yaklaşmalıyız. Bunu sağlarsak vatandaş memnuniyetinin arttığını görürüz ve Devlet, Millet kaynaşması hedefimize ulaşmış oluruz.”
Kurumlar arası işbirliğinin önemine de değinen Vali Çakacak, “Mut, Mersin ilimizin en önemli ve en güzel ilçelerinden biri. İlçenin tüm dinamikleri ile birlik içerisinde hareket edildiğinde vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebiliriz” ifadelerini kullandı.
Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz tarafından ilçe hakkında Vali Çakacak’a brifing sunuldu. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ı ziyaret eden Vali Çakacak, Başkan Yılmaz’a ve belediye personeline başarı dileklerini iletti. Ziyarette sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumu niteliğindeki meslek odalarının temsilcilerinin de bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Çakacak, Başkan Yılmaz’dan ilçenin ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı. Çakacak, ilçeye organize sanayi bölgesi kurulması taleplerine her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.
MUT HALKI VE ESNAFI VALİ ÇAKACAK’I BAĞRINA BASTI
Vali Çakacak, Mut İlçesi’nde gerçekleştirdiği kurum ziyaretlerinin yanı sıra ilçe esnafı ile bir araya gelmeyi de ihmal etmedi. Hükümet Caddesi, iç ve dış çarşıda ticaret yapan esnaflarla görüşen Vali Çakacak, esnafa hayırlı iş ve kazanç dileğinde bulundu.
Esnaflarla sohbet eden Vali Çakacak, esnaflarımızın Türk ekonomisinin en önemli yapı taşı olduğunu vurguladı. Karacaoğlan Parkı’nda ilçe halkı ile kucaklaşan Çakacak, vatandaşlarla da yakından ilgilenirken, ilçe halkının ve özellikle çocuklarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Engellilere Umut Derneği’ni de ziyaret eden ziyaret Çakacak, ilçenin en önemli tarihi miraslarından biri olan La’al Paşa Camii’nde de incelemelerde bulundu.
Son ziyaretini ilçede faaliyet gösteren Doyumlu Salamura Zeytin Fabrikası’na yapan ve burada yetkililerden üretimle ilgili bilgiler alan Çakacak, Mut’un başlıca gelir kaynağı ve en büyük zenginliği olan zeytin ve zeytinyağının dünya markası haline getirilmesi gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Valisi Çakacak Mut İlçesini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN