Halk Oyunları Yarışmasında Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi 2. Oldu

Giriş Tarihi: 6.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:28
Halk Oyunları Yarışmasında Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi 2. Oldu
Ankara’da yapılan Okul Sporları Halk Oyunları Grup Yarışmasında, ’i temsil eden Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi ikinci oldu.
Türkiye Okul Sporları Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet takviminde yer alan Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliğini elde ederek, Ankara’da yapılan Okul Sporları Halk Oyunları Grup Yarışmasına katılan ve Gençler Geleneksel Düzenlemesiz Dal’da Mersin’i temsil eden Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin ikinci olarak kupayla ilçeye dönmesi sevinç yarattı. Okul bahçesinde öğrenci arkadaşları ve öğretmenleri tarafından tezahürat ve sevgi gösterileri ile karşılanan folklor ekibi, sevinçlerini öğrenci arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşıp hep beraber oynadılar. Ekip Başkanı olarak folklor ekibi ile birlikte Ankara’ya giden Okul Müdürü Galip Göl, folklor ekibine, öğretmenlere, öğrencilere, okul aile birliği yönetimine ve velilere teşekkür etti. Göl, “Bu başarı hepimizin başarısıdır. Okulum ile gurur duyuyorum" dedi.
Göreve başladığı günden itibaren okul başarısını yükseltmek için yoğun bir çalışma içerisine girdiğini ve okulda bir ekip ruhu yarattığını, sadece derse önem vermediğini, öğrencilerin sosyal yönden gelişmesi için ders ile birlikte sosyal etkinliklere önem verdiğini, öğretmen-öğrenci, idari personel ve Okul Aile Birliği kaynaşmasını sağladığını vurgulayan Göl, “Elde ettiğimiz başarılarla ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gözler önüne sermiş bulunmaktayız. Elde edilen bu başarılara benim başarım demiyorum. Siz değerli öğretmenlerimin, öğrencilerimizin, idari personelimiz ve Okul Aile Birliği Yönetiminin başarısı olduğunun altını bir kez daha çiziyorum. Bir ekip çalışmasının başarısıdır” diye konuştu.
Okul Aile Birliği Başkanı Erkan Köseoğlu, ise okul müdürü Galip Göl ve folklor ekibini kutlayarak, “Göğsümüzü kabarttınız. Başarılarınızın devamını diliyorum. Veliler olarak daima sizlerle beraber olduğumuzu unutmayın. Sizlerin başarısı bizlere en büyük armağandır. Hepinizi gözlerinizden öperim” ifadelerini kullandı.
Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi ve Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanı Dolunay Tandoğan da Ankara’da yapılan grup birinciliğinde Mersin’i en iyi şekilde temsil ederek kupa ile dönen ve Türkiye Final Yarışmasında Mersin’i temsil edecek olan folklor ekibindeki öğrenci arkadaşlarını kutladı. Tandoğan, “Başarılarımızın arkasındaki güç, bizlere özgüven aşılayan okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz. Nedeni ise sadece biz öğrencilere ders vermekle yetinmemeleri. Bizleri derslerin yanı sıra sosyal çalışmalarda teşvik etmeleri ve desteklemeleri başarımızın temelini oluşturmakta. İnanıyorum arkadaşlarım Mersin’i en iyi şekilde Türkiye Final Yarışmalarında temsil edecek ve Mersin’e kupa ile dönecekler” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Oyunları Yarışmasında Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi 2. Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN