Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezitli Belediyesi’nden İkinci Doğa Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 6.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:16
Mezitli Belediyesi’nden İkinci Doğa Yürüyüşü
’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, ikinci doğa yürüyüşünü gerçekleştirdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Doğlu Mahallesi parkurunda düzenledikleri etkinlikte, halkla birlikte 5,5 kilometre yürüdü.
Mezitli Belediyesi’nin, kırda ve kentte yaşayan vatandaşları bir araya getirmek, sağlıklı yaşam, spor ve doğa bilincini arttırmak amacıyla düzenlediği doğa yürüyüşleri devam ediyor. İlki Çevlik Mahallesi’nde pazar günü düzenlenen doğa yürüyüşünün Doğlu Mahallesi’ndeki parkuruna, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve sağlık ekiplerinin öncülüğünde, Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, eşi Sembol Tarhan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Mezitli Belediyesi Spor Okulu, izci grupları ve Mersin Balıkadamlar İhtisas Spor Kulübü üyeleri ile Doğlu halkı katıldı. Yaklaşık 5,5 kilometrelik Doğlu parkuru yürüyüşüne katılanlar, belediye araçlarıyla Doğlu Mahallesi’ne gitti.
Yürüyüş esnasında belediye ekipleri, açılan stantlarda vatandaşların su ihtiyaçlarını giderdi. Yürüyüş renkli görüntülere sahne olurken, vatandaşlar doğayla iç içe olmanın keyfini çıkardı. Toroslar’dan Akdeniz’in muhteşem manzarasını görme fırsatı bulan vatandaşlar, bol bol fotoğraf çektirdiler. Doğlu Mahallesi sakinlerinin, yürüyüş sonrası mahalle meydanında toplanan katılımcılara gösterdiği ilgi büyük takdir topladı.
Mahalle meydanında kısa bir konuşma yapan Başkan Tarhan, "Artık hep birlikte dostluktan öte yoldaş olduk. Biz bu yola hep birlikte çıktık, hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Burada gerek sağlığını düşünen gerekse doğayı seven vatandaşlarla bir arada olmak, onlarla omuz omuza verip, yürüyüş yapmak beni oldukça mutlu ediyor. Etkinliğimizin en önemli olan kısmı ise yine kentlimizi ve köylümüzü bir araya getirmek. Onların kaynaşmasını sağlamak. Bu da herkese farklı bir keyif katıyor" dedi.
En büyük amacın kentteki ve kırsaldaki vatandaşları bir araya getirmek olduğu ve bunu başardığını belirten Tarhan, "Tüm vatandaşlarımızın yürüyüşten memnun kaldığına inanıyorum. İkincisini düzenlediğimiz yürüyüşümüze vatandaşların ilgisi gittikçe artıyor. İki hafta sonra yine sürpriz bir kırsalda bulunan mahallemizde doğaya yürüyeceğiz. Onların kalkınmasını istiyorum. İki yürüyüşümüzde utangaçlıklarından olsa gerek köylüler, yürüyüşümüze katılan vatandaşlara ürünlerini parayla satamadılar. Bundan sonraki yürüyüşümüzde umarım köylümüz kalkınmak adına ürünlerini satarlar. Böylelikle biz kırsal alandaki vatandaşlarımıza ekonomik yönden destek olursak, birlik ve beraberlik ruhunu daha genişletmiş oluruz" ifadelerini kullandı.
Doğlu Mahallesi Muhtarı Muhittin Çoban de "Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen yürüyüş sayesinde mahallemizi tanıtmış olduk. Şehirde yaşayan vatandaşlar ile mahallemizde yaşayan vatandaşlar kaynaşmış oldular. Bu da oldukça önemli. Bizi fazlasıyla memnun etti" diye konuştu.
Etkinlikte, sıkma yapan köylü kadınların yanına giden Başkan Tarhan, eşi Sembol Tarhan’ın açtığı bazlamaları pişirerek, misafirlere ikram etti. Mahalle meydanında piknik ve yoga yapan doğaseverler, kendilerini müziğin ritmine bırakarak, halay çekip eğlendiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezitli Belediyesi’nden İkinci Doğa Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN