Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis Haftası Kutlamaları

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:53
Polis Haftası Kutlamaları
’de Emniyet teşkilatının 170. yıl dönümü kutlama programı şehitlik ziyaretiyle başladı.
Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Emniyet Teşkilatının 170. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla Mersin Şehir Mezarlığı’nda bulunan şehitlik ziyaret edildi. Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Nesih Özmen, polis teşkilatı üyeleri ile şehit ve gazi aileleri katıldı. Şehitlik anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekimiyle başlayan programda Kuran-ı Kerim’den ayetler ve dualar okundu. Okunan duaların ardından şehit kabirlerine kırmızı karanfille bırakıldı.
Programda, İl Emniyet Müdürü Baştuğ şehit ve gazi aileleriyle de görüştü. İnsanların hayatlarının normal seyrinde olmasındaki en büyük etkenin şehitler ve gaziler olduğunu söyleyen Baştuğ, “İnsanlarımız rahat evlerinde yaşabiliyorsa, akşamları evlerinde rahat oturabiliyorsa, bu hayatın olağan akışı normal seyrinde devam ediyorsa şehitlerimizin, gazilerimizin sayesinde. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizlerin onuru ve gururudur. Sizler de onların bize emanetisiniz, onun için emanet bizde her şeydir, namustur, şereftir. Bir de şehitlik öyle bir yüce mertebedir ki, onun nişanesini ve hakkını Cenab-ı Hak vermiştir. O her rütbenin üzerindedir, dolayısıyla şehitlik gibi yüce bir rütbenin, gazilik gibi onurlu bir rütbenin emanetleri başımızın tacıdır. Her zaman başımızın üzerinde yerleri var” dedi.
Polis haftasının öneminden çok şehit ve gazileri anmanın onurunu yaşadıklarını belirten Baştuğ, “Bu hafta Polis Haftası teşkilat için, evet önemli ama biz bu haftaya başka bir gözle bakıyoruz, şehitlerimizi hatırlamanın gururu ve kıvancına varıyoruz. Görevin yoğunluğunda belki dönüp sizlere bakamıyoruz ama o onur ve kıvanç bize hatırlatılıyor, deniliyor ki, ’Sen bu şehitlerimizin, gazilerimizin ailelerini bir sor, nasılsınız, iyi misiniz?’ Bize vesile oluyor, biz de bu onurla sizlere soruyoruz. Mutlaka ateş düştüğü yeri yakıyor ama o yakma artık kıvancın altında kaldı. Gurur ve kıvancınız alnınıza ve yüzünüze yansınmış durumda. Herkeste o kıvanç yok, çünkü herkeste o gurur yok. Sizlerdeki gurur ve kıvanç bizlerin hayranlıkla izlediği bir gururdur” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis Haftası Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN