Akdeniz Belediyesi Uçurtma Şenliği Düzenledi

Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:09
Akdeniz Belediyesi Uçurtma Şenliği Düzenledi
’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, çocuklar için Uçurtma Şenliği düzenledi. Tırmıl Meydanı’ndaki şenliğe katılan 300 çocuk, gökyüzünü rengarenk uçurtmalarla süsledi.
Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, hafta sonunda İŞTAR Kadın Merkezi kursiyeri çocuklara yönelik Uçurtma Şenliği düzenledi. Özgürlük Mahallesi Tırmıl Meydanı’nda gerçekleşen şenliğe, çocukların yanı sıra Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları Sebahat Gençtarih Cebe ve Hakim Baykara da katıldı. Şenlikte gönüllerince eğlenen çocuklara, Özgürlük Mahallesi başta olmak üzere civar bölgelerde ikamet eden çocuklar da katıldı. Belediye tarafından oturdukları mahallelerden servislerle alınan çocuklara, belediye tarafından temin edilen yaklaşık 300 uçurtma da ücretsiz olarak dağıtıldı. Meydanı dolduran çocuklar, bu uçurtmalarla rengarenk bir gökyüzü tablosu oluşturdu. Eş Başkan Yardımcıları, yorulan ve acıkan çocuklara poğaça ve meyve suyu dağıttı.
Şenlikte bir açıklama yapan Eş Başkan Yardımcısı Cebe, özellikle dezavantajlı durumda olan çocuklara yönelik bu tür etkinlikleri arttıracaklarını ifade etti. Gerek ekonomik gerekse farklı diğer nedenlerle bu tür sosyal etkinliklere erişme güçlüğü bulunan çocuklar için bir dizi proje geliştirdiklerini de dile getiren Cebe, “Örneğin uçurtma şenliğimizi farklı mahallelerde yeniden düzenleyeceğiz. Bunun yanı sıra çocuklara yönelik sinema, tiyatro gösterimleri, sahil gezileri gibi etkinliklerimiz olacak. Çocuklar, her türlü olumsuzluktan ilk ve en çok etkilenen kesimdir. Yaşamın onlara getirdiği ağır yükü hafifletmek, onlara mutluluk ve güven dolu bir geleceği tesis etmek, biz büyüklerin en temel görevidir. Bu etkinliklerde amacımız, çocukların çocukluklarını doyasıya hissetmelerini sağlamaktır. Çünkü bir çocuğun daha yüzünde gülümsemeyi görmek, bizim için hayattaki pek çok şeyden daha değerli ve önemlidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Belediyesi Uçurtma Şenliği Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN