Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz Belediyesi, İller Bankası’ndan 17 Milyon TL Kredi Talep Edecek

Giriş Tarihi: 4.5.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 13:41
Akdeniz Belediyesi, İller Bankası’ndan 17 Milyon TL Kredi Talep Edecek
’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, bazı mahallelerin kilit parke taşı kaldırım yapımı için İller Bankası’ndan 17 milyon lira kredi talep edecek.
Akdeniz Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk başkanlığında belediye konferans salonunda yapıldı. Toplantıda, 2014 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nın görüşülmesi ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, bazı mahallelerin kaldırımlarının kilitli parke taşı ve bordürle kaplanması için İller Bankası’ndan kredi alınmasına ilişkin teklif de meclis üyelerinin görüşlerine sunuldu. Meclis üyeleri, teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti. Teklifin kabul edilmesi durumunda, İller Bankası’ndan 17 milyon lira kredi alınacak ve Nusratiye, Mithatpaşa, Siteler, Gündoğdu, Mesudiye, Güneş, Şevket Sümer, Hal, Müfide İlhan, Özgürlük, Çilek, Çay ve Karaduvar Mahallelerinde kaldırım düzenlemesi yapılacak.
Öte yandan, belediye meclisi, Türk ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan ve Şubat ayında yaşamını yitiren Yaşar Kemal’in adını Akdeniz ilçesinde ölümsüzleştirecek teklifi de gündemine aldı. Mersin-Tarsus karayolu üzeri Karaduvar Mahallesi Dikilitaş kavşağında bulunan parka “Yaşar Kemal” adının verilmesine ilişkin teklif, görüşülmek üzere Çevre Komisyonu ve Eğitim-Kültür Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Belediyesi, İller Bankası’ndan 17 Milyon TL Kredi Talep Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN