Türkiye'nin en iyi haber sitesi

68’liler Derneği 6 Mayıs Programını Açıkladı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 16:49
Mersin 68’liler Derneği 6 Mayıs Programını Açıkladı
68’liler Derneği, 6 Mayıs 1972 yılında idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için hazırladıkları programı açıkladı.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın açıklamasında 68’liler Derneği Başkanı Hasan Kapıkıran, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ölümlerinin acısının yüreklerinden bir nebze olsun silinmediğini belirterek, "Deniz’lerin, Yusuf’ların, Hüseyin’lerin isimleri, milyonların yüreğinde ve yüreğimizde yaşamaya devam ediyor" dedi.
Deniz, Yusuf ve Hüseyin’i bu yıl da 68’liler Barış ve kardeşlik Ormanı’nda düzenleyecekleri etkinlikle anacaklarını ifade eden Kapıkıran, 6 Mayıs’ta başlayıp 10 Mayıs’ta sona erecek olan etkinlikleri şu şekilde sıraladı: "68’liler Barış ve Kardeşlik Orman’ında yer alan Üç Fidan Anıtı önünde anma. 9 Mayıs Cumartesi günü 68’liler ve Kürt Sorunu adlı panel. 10 Mayıs Pazar günü Üç Fidan Anıtı’na çelenk koyma ve ’68’i Yaşayanlar Günümüze Nasıl Bakıyor?’ konulu söyleşi ve geleneksel ödül töreni. Müzik ve şiir dinletisi ve kapanış."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin 68’liler Derneği 6 Mayıs Programını Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN