Türkiye'nin en iyi haber sitesi

81 İlin İlçe Milli Eğitim Müdürleri ’de Seminere Katıldı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
81 İlin İlçe Milli Eğitim Müdürleri Mersin’de Seminere Katıldı
, Yeniden Yapılandırma Süreçlerinde Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetiminin Geliştirilmesi Semineri’ne ev sahipliği yaptı. Seminere, 81 ilden gelen ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeniden Yapılandırma Süreçlerinde Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetiminin Geliştirilmesi Semineri Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Seminerin açılışına Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Başak ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da katılırken, seminerde 81 ilden gelen ilçe milli eğitim müdürlerine bilgiler verildi.
Açılışta konuşan Daire Başkanı Fatih Başak, seminerin ilçe milli eğitim müdürlerinin okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarının yönetimi konusunda bilgi ve becerilerini artırmak, uygulama birliğini sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi. Etkinliğin uygulanması ile ilgili açıklamalarda bulunan Başak, öğretim görevlilerinin içerikte belirtilen konularda uzman öğretim görevlilerden oluştuğunu belirterek, konular işlenirken bilgi paylaşımı sağlamak amacıyla katılımcıların yaptıkları uygulamalara ilişkin paylaşımlarının alınacağını ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Koca ise ilçe milli eğitim müdürlerinin üzerindeki yükün farkında olduğunu dile getirerek, kendisinin de yıllarca ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yaptığını belirtti. Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Koca, okul öncesi eğitim yönetiminin geliştirilmesi ve uygulamada karşılaşılan sorunların çözümü ile çağdaş bir yöneticide bulunması gerekli niteliklerin anlaşılmasında seminerin oynayacağı olumlu rol üzerinde durdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
81 İlin İlçe Milli Eğitim Müdürleri Mersin’de Seminere Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN