Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Müezzinoğlu: “Aile Hekimleri Görevinin Başında Olacak”

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:33
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aile hekimlerinin üç gün üst üste iş bırakma eyleminin prokovatif olduğunu belirterek, “Aile hekimlerimizin yüzde 80’inin bunun içinde olmadığını biliyorum. Katılım yüzde 3’ü, 5’i geçmeyecektir. Aile hekimlerimiz hastalarının yanında, hizmetinde olacak” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, bir dizi inceleme ve ziyaret ile parti çalışması kapsamında geldiği ’de aile hekimlerinin 20-21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde Türkiye genelinde yapacağı iş bırakma eylemine ilişkin konuştu. Merkez Toroslar ilçesindeki şehir hastanesi inşaatında inceleme yapan Müezzinoğlu, incelemelerinin ardından, gazetecilerin iş bırakma eylemine ilişkin sorusunu yanıtladı. Bu eyleme katılacak aile hekimlerinin yüzde 3-5’i geçmeyeceğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Ben aile hekimlerimizin yüzde 80’inin bunun içinde olmadığını zaten biliyorum. Birileri, bu millete hizmet etmekten kaçanlar, bu milletin geleceğiyle ilgili derdi olmayanlar istikrarı bozmak için, toplumun huzurunu bozmak için böyle kararlar almaya çalışıyorlar. Göreceğiz, katılım yüzde 3’ü, 5’i geçmeyecektir. Onlar da ideolojik duruşlu” diye konuştu.
Sağlık camiasının, vatandaşa olan sorumluluklarını her zaman önde tuttuğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Hekimlerimiz asla bu milleti sıkıntıya sokacak hiçbir kararın içinde olmamıştır. 24 saat geceli-gündüzlü hizmetin içinde oldular, fedakarlık yaptılar, özveri yaptılar, hala devam ediyorlar. Biz bugün OECD ortalamasının yarısı kadar hekim sayımızla OECD ülkelerinin sağlık memnuniyetinden çok daha iyi durumdayız. Memnuniyeti onlarla yakaladık. Bizim onlara hep şükran borcumuz var, onlara teşekkür ediyoruz. Provokatif eylemleri organize edenlere zaten onlar hiç prim vermediler. Gene de göreceğiz, aile hekimlerimiz hastalarının yanında olacak, hizmetinde olacak” ifadelerini kullandı.
Bakan Müezzinoğlu, “Eyleme katılanlarla ilgili bir yaptırım olacak mı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Hayır. Neticede görevi neyse o görevi yapmadığı zaman tabii ki yaptırımı olacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Müezzinoğlu: “Aile Hekimleri Görevinin Başında Olacak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN