Başkan Kocamaz, Gençlik Ve Spor Bayramı’nı Kutladı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 16:20
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mustafa Kemal Atatürk, milletin bağımsızlığı yolunda verilen haklı mücadeleyi Türk gençlerine armağan ettiğini belirterek, “Kurtuluş mücadelesi yolunda kazanılan zaferi, gençlere armağan eden başka hiçbir ülke ve hiçbir lider yoktur” dedi.
Başkan Kocamaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 19 Mayıs’ta Türk milletinin gücünü ve iradesini arkasına alarak, tam bağımsız bir devlet için yola çıktığını vurgulayan kocamaz, “Bu yolculuk, umutsuzluğun umuda dönüştüğü, işgalci ve fırsatçı emperyalizme karşı Türk milletinin ve devletinin yeniden doğduğu, milli bilincin oluştuğu, vatan sevgisinin yoğunlaştığı, milli birlik ve beraberliğin sağlamlaştığı bir zafere dönüşmüştür. Türk milleti, başka ülkelerin egemenliği altında yaşamayı kabul etmemiş, sadece ülkenin çıkarı ve faydası için çalışan, bağımlı ve teslimiyetçi bir anlayışa esir olmamıştır” ifadelerini kullandı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletin bağımsızlığı yolunda verilen haklı mücadeleyi Türk gençlerine armağan ettiğini, ülkenin geleceği konusunda gençlere güvendiğini ve inandığını dile getiren kocamaz, şöyle devam etti: “Kurtuluş mücadelesi yolunda kazanılan zaferi, gençlere armağan eden başka hiçbir ülke ve hiçbir lider yoktur. Bu güzel duyguların aynı bilinç ile gençliğe kazandırılması, ülkemizin geleceğine sahip çıkılması adına oldukça önemlidir. Ancak gençlerin enerjisi, fikirleri, azmi ve kararlılığı ile bir ülke ayakta dimdik durabilir, geleceğe güvenle bakabilir. Unutmayın, Ulu Önder Atatürk bu ülkeyi gençlere şu sözlerle emanet etmiştir, ‘Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız’. Mustafa Kemal Atatürk’ün, kıymetli vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda verdiği mücadelenin yıl dönümünde, vatandaşlarımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere gazilerimizi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kocamaz, Gençlik Ve Spor Bayramı’nı Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN