Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meski, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne Bir Adım Daha Yaklaştı

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:02
Meski, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne Bir Adım Daha Yaklaştı
Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) tetkikçileri tarafından denetlendi. Başarıyla tamamlanan dış tetkik sonucunda MESKİ, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne bir adım daha yaklaştı.
MESKİ’den yapılan açıklamaya göre, 8 Nisan 2015 tarihinde devreye alınan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin dış tetkiki, TSE tetkikçileri tarafından 12-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. MESKİ Genel Müdürlüğü’nün iş ve işlemlerinin standardizasyonu, süreç bazlı yönetimi ve Stratejik Planı çerçevesinde odaklanmış performans ve kalite hedefleri doğrultusunda yapılan dış tetkik faaliyetleri kapsamında öncelikli olarak Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü’nde dokümantasyon ve sistem incelemesi gerçekleştirildi. TSE denetçileri, daha sonra İşletmeci Daire Başkanlıkları olan İçmesuyu, Kanalizasyon ve İşletmeler Dairesi Başkanlıklarını, Yatırım ve İnşaat, Plan Proje, Emlak İstimlak, Makine İkmal ve Tesisler Daire Başkanlıklarını, Strateji Geliştirme, Bilgi İşlem, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlıkları ile Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’nı, Erdemli ve Silifke Şube Müdürlüklerini yerinde denetledi.
Dış tetkiklerin başarıyla tamamlandığı belirtilen açıklamada, dış tetkiklerin 15 mayıs 2015 tarihinde yapılan kapanış toplantısıyla sona erdiği belirtilerek, “Haziran ayı içerisinde tetkik sonuçlarının tarafımıza bildirilmesi ve kurumumuzun TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirmesinin yapılması beklenmektedir” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meski, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne Bir Adım Daha Yaklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN