Tiyatrocu Kadınlar Çıktıkları Turneyi Tamamladı

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
Tiyatrocu Kadınlar Çıktıkları Turneyi Tamamladı
’in Arslanköy beldesinde 2001 yılında kurulan ’Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’ üyesi 7 kadın, çıktıkları turneyi başarılı bir şekilde tamamladı.
Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle ’Mıktar Adayı Hasret Ana’ adlı oyunu, öğrenciler ve daha önce hiç tiyatro izlememiş köy kadınları için ücretsiz sahneledi. Tiyatronun kurucusu ve oyunun yazarı Ümmiye Koçak’ın yanı sıra, yaşları 20 ile 65 arasında değişen Duygu Koçak, Emine Gürlek, Necla Tuğral ve Seher Dağdur’un naylon yemeni ve şalvarlarıyla rol aldıkları oyunda, bazı kadınlar da üstlendikleri erkek rollerini başarıyla canlandırdı.
Ümmiye Koçak, sahneledikleri süre boyunca, kadınların isterlerse neleri başarabileceğine dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi. Bugüne kadar sergilenen oyunlarla kadınlara örnek olmaya çalıştıklarını kaydeden Koçak, "Oyunumuzu okullarda, bazı ilçelerde ve köylerde sahneledik. Kent merkezindeki okullara yönelik gerçekleştireceğimiz bu turneyle de gençlerimize örnek olmaya çalıştık. Onlara köylü kadınların neler yapabildiğini, kendilerinin de neleri başarabileceğini göstermeye çalıştık” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatrocu Kadınlar Çıktıkları Turneyi Tamamladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN