112 Personeline Travma Ve Resüsitasyon Kursu

Giriş Tarihi: 27.5.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 10:57
Mersin 112 Personeline Travma Ve Resüsitasyon Kursu
İl Sağlık Müdürlüğü, travmalı hastaya acil yaklaşımın belli bir standart içinde gerçekleştirilmesi amacıyla 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde görev yapan personele Travma ve Resüsitasyon Kursu (TRK) düzenledi.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı’nın da içinde bulunduğu eğitim ekibi tarafından verilen eğitimlere, sahada görevli Acil Tıp Teknikeri, Hemşire ve Acil Tıp Teknisyeni 20 personel katılıyor.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Başaralı, yazılı bir açıklama yaparak, kursla ilgili bilgi verdi. Kursun ana hedefinin, personelin travmalı hastaya acil yaklaşımının belli bir standart içinde gerçekleşmesi olduğunu belirten Başaralı, “Bu bağlamda kursa katılacak personelimize kurs kitabı eğitimden önce dağıtılmış ve bilgilerin kursiyerler tarafından önceden değerlendirilerek kursa gelmeleri sağlanmıştır. Dört gün sürecek olan TRK eğitimi sırasında 16 teorik konu işlenecek ve 4 pratik uygulama gerçekleştirilecektir. Ayrıca kurs öncesi ve sonrasında triyaj senaryoları uygulanacak ve böylelikle kursun etkinliği de ölçülecektir. Kurs bitiminde gerçekleştirilen pratik ve test sınavlarında yüzde 80 başarıyı sağlayan kursiyerlerimize sertifika verilecek olup sertifikaların geçerlilik süresi 5 yıldır. İl Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız sahada görevli tüm personelimizin bu kursu almasıdır” dedi.
Kurs, Doç. Dr. Başaralı’nın açılış konuşması ve verdiği dersin ardından başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin 112 Personeline Travma Ve Resüsitasyon Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN