Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Yardop Ve Gelir Getirici Tür Sahalarında Çalışmalar Sürüyor

Giriş Tarihi: 2.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 11:26
Mersin’de Yardop Ve Gelir Getirici Tür Sahalarında Çalışmalar Sürüyor
Orman Bölge Müdürlüğü’nün, Yanan Orman Alanlarının Rehabilitasyonu ve Yangına Dirençli Ormanlar Tesisi Projesi (YARDOP) ve gelir getirici tür ağaçlandırma sahalarında gerçekleştirdiği çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Bu kapsamda, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü Alata Orman İşletme Şefliği’nce Karahıdırlı Köyü’nde 2012-2013 yıllarında tesis edilen ve ağırlıklı olarak gelir getirici türler olan incir, harnup, biberiye, dut, badem ve sumak fidanları ile tesis edilen ağaçlandırma sahalarında Toplum Yararına Program (TYP) işçileri dahil olmak üzere 80 kişi ile yapılan çalışmalarda tekleme, diri örtü temizliği ve çapa işlemi yapıldı.
Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman ve Alata Orman İşletme Şefi Muhittin Özgün kontrolündeki ekiple birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmaların tekniğine uygun olması konusunda titizlik gösterilmesinin önemli olduğu belirten Baca, bu tür çalışmalarda yöre vatandaşlarının taleplerinin ön planda olmasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Baca, emeği geçen tüm meslektaşlara teşekkür ederek, bu tür çalışmaların devamını görmek istediğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de Yardop Ve Gelir Getirici Tür Sahalarında Çalışmalar Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN