Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toroslar’da Yaylalara Yeni Yollar Açılıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
Toroslar’da Yaylalara Yeni Yollar Açılıyor
’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile kendilerine bağlanarak mahalleye dönüşen yaylalara yeni yollar açıyor.
Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra 30 Mart 2014 tarihinden sonra 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile ilçe sınırları içerisine dahil edilen yeni mahallerde yeni yol açma ve düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle yayla turizminin yoğun yaşandığı mahallelerde yapılan hizmet kapsamında, Yalınayak, Gözne, Ayvagediği, Yüksekoluk, Arslanköy, Düğdüören, Soğucak, Darısekisi ve birçok mahallede yeni yollar açılarak, düzenleme çalışmaları yapılıyor.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yeni mahalle olan yerleşim merkezlerinin eşit hizmet almasını önemsediklerini kaydederek, “Yeni genişleyen coğrafyamızla hizmet alanımız büyüdü. Daha önce köy ve belde olan ve şu an mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Yol düzenleme, park ve piknik alanlarının bakımı ile çevre düzenleme çalışmalarına yayla sezonu öncesinde ağırlık vermiştik. Bu hizmetlerimize periyodik olarak devam ediyoruz. Ulaşımın daha kolay sağlanması için de mahallelerimizdeki bağlantı yollarını genişletirken, açılması gereken yolları da ulaşıma açıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar’da Yaylalara Yeni Yollar Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN