Mezitli Belediye Meclisi’nden Taşeron İşçilere Bayram İkramiyesi

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Mezitli Belediye Meclisi’nden Taşeron İşçilere Bayram İkramiyesi
’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin CHP, MHP ve AK Parti’li meclis üyeleri, ortak bir karara imza atarak, belediye de çalışan taşeron işçilere 2016’dan itibaren Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda ikramiye verilmesini kabul etti.
Mezitli Belediye Meclisi’nin, Belediye Başkanı Neşet Tarhan başkanlığında yapılan toplantısında, üç partiye mensup meclis üyeleri, taşeron işçiler için ortak bir önerge verdi. Bugüne kadar alınan kararlarda hep ortak tavır sergileyen AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyeleri, bu kez de taşeron işçiler için birlik oldu. Taşeron işçilerinin yeni sözleşmelerde bayram ikramiyeleri için el ele veren meclis üyeleri, aldıkları ortak karar ile belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerinin 1 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşecek yeni ihaleler ile birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerini kabul etti. Karar, Başkan Tarhan yönetiminde üç partiden 31 meclis üyesi tarafından alındı.
Başkan Tarhan, kararın onaylanmasının ardından yaptığı konuşmada, tüm siyasi parti grupları tarafından alınan bu kararın Mezitli’de birlik ve beraberlik ruhunun göstergesi olduğunu belirterek, "Belediyemizin tüm meclis üyelerinin, Mersin’de bulunan çeşitli bölgelerdeki belediyelerin meclis üyelerinden çok daha farklı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Daha önce birçok meclis toplantısında bulundum. Meclisimizin bu iradeyle daha güzel kararlara imza atacağına inanıyorum. Biz bu farkımızı daha önceki meclis kararımız ve bugün göstermiş olduğumuz tavrımızla ortaya koyduk. Tüm siyasi partili meclis üyelerim bu salonda her seferinde onurlu bir duruş sergiliyor. Umarım bu duruşumuz diğer belediyelere örnek olur. Bu davranışımızdan dolayı tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezitli Belediye Meclisi’nden Taşeron İşçilere Bayram İkramiyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN