Vali Çakacak, Huzurevinde Kalan Yaşlılarla İftarda Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Vali Çakacak, Huzurevinde Kalan Yaşlılarla İftarda Bir Araya Geldi
Valisi Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte merkez Toroslar ilçesindeki Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi’nde kalan yaşlılarla iftarda bir araya geldi.
Mersin Ekonomi Platformu’nun (MEP) huzurevinin bahçesinde düzenlediği iftar yemeğine, Vali Çakacak’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Faruk Bilgin, MEP’e üye sivil toplum kuruluşları ile iş dünyasının temsilcileri, Mersin’deki kiliselerin ruhani liderleri katıldı. Yemekte, Tarsus’ta hunharca katledilen Özgecan Aslan’ın ailesi de yer aldı.
Orucunu huzurevi sakinleri ile birlikte açan Vali Çakacak, iftarda yaşlılarla yakından ilgilenerek, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çakacak, yemek sonrasında yaptığı konuşmada, Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir ortamda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Ramazan ayının bizim toplumumuzda çok ayrı bir yeri var. Ramazan birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik ve hoşgörü demektir. Yardımlaşmadır, paylaşmadır. Büyüklere saygıdır. Bugün geldik, büyüklerimizle beraber olduk. Onlarla iftar yapmak, onlarla birlikte olmak bizi çok mutlu etti” dedi.
Ramazan boyunca farklı vatandaş gruplarıyla aynı iftar sofrasında birlikte olmaya çalıştıklarını belirten Çakacak, “Engelli vatandaşlarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle, huzurevi sakinlerimizle iftar yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ramazan ayının amacına asıl uygun olan bu vatandaşlarımızla beraber olmaktır. Ramazan ayında insanlar birbirine daha hoşgörülü olurlar. Bugün verilen bu iftar da bir hoşgörü iftarıdır. Ramazan’da sahip olduğumuz bu duygular, bu birlik beraberlikler, bu yardımlaşma ve dayanışmalar Ramazan ayından sonra da devam etmelidir. Ramazan’da yakaladığımız bu güzel havayı, yılın diğer aylarında da devam ettirebilirsek, toplumsal barışı ve huzuru yakalamış oluruz” ifadelerini kullandı.
Vali Çakacak, konuşmasının ardından MEP tarafından hazırlanan hediyeleri de huzurevi sakinlerine verdi. Huzurevi sakinlerinden ses sanatçısı olan Sevil Seyhan’ın ud çalarak söylediği şarkılar renkli görüntülere sahne olurken, program Kültür Bakanlığı Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun verdiği mini konserle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Çakacak, Huzurevinde Kalan Yaşlılarla İftarda Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN