Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar
Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yemekte şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi.
Başkan Kocamaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, şehit aileleri ve gaziler ile kentteki derneklerin başkanları katıldı. Başkan Kocamaz, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, şehitlik mertebesinin çok kutsal bir mertebe, gazi olmanın da bir o kadar onurlu ve şerefli olduğunu vurguladı. Kocamaz, “Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu bu topraklarda, insanlarımız bu ülkenin birliği ve bütünlüğü açısından vatanın, milletin, bayrağın, ezanın kıymetini içinde hissetmelidir. İnsanlarımız bu ülke toprakları üzerinde, birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşayabilmenin önemini tam olarak kavrayabilse akan kanlar duracaktır” dedi.
“Bu topraklar sadece bizim için değil, bizim dışımızdaki yerli ya da yabancı birçok nifakın gözünün üzerinde olduğu topraklardır” diyen Kocamaz, şöyle devam etti: “İçimizde ve dışımızda birçok nifakın Türklüğü bu topraklardan silmek için azimli bir şekilde çalıştıklarını hepimiz görüyoruz, biliyoruz. Dün olduğu gibi bu gün de vatanın ve milletin bekası için gözünü kırpmadan şehit olan, vatanını savuna şehit ve gazilerimizin mücadelesi neticesinde ekmeğini yiyip, suyunu içebiliyoruz. Onlar kara toprağa bir gül bahçesine girercesine girdi ve hiç gözlerini kırpmadan bu vatan ve bayrak için, bu ülkenin ve milletin hür ve bağımsız olarak yaşaması için fedakarlık etti. Şükürler olsun öyle bir inanca sahibiz ki, dinimiz vatanı, milleti ve dini uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi en yüksek mertebeye ulaştırmıştır.”
On bir ayın sultanı Ramazan’ın insanları bir araya getirip, birleştirdiğini dile getiren Kocamaz, “İnşallah Cenab-ı Allah Ramazan’ın feyzinden, bereketinden hepimizi nasiplendirmiştir. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, gazilerimizi minnetle selamlıyorum. Ramazan Bayramı’nın birlik ve beraberlik, barış ve kardeşlik içerisinde huzur ve mutlulukla dolu geçmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN