Baro Başkanlarından Suruç’taki Saldırıya Tepki

Giriş Tarihi: 21.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Suruç’taki terör saldırısını kınayan 5 bölge barosu, ayrışmayı körükleyenlerden adalet önünde hesap sorulmasını, olayın sorumlularının da halka hesap vermesi gerektiğini söyledi.
Baro Başkanlığı, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay ve Osmaniye Baroları adına yaptığı yazılı açıklamada, Suruç’taki bombalı terör eylemini kınadı.
Olayın göz göre göre gelen alçak bir katliam olduğu belirtilen açıklamada, Suruç’taki kalleş saldırının vatandaşlara gözdağı vermek için yapıldığı ifade edilerek, "Bugün ülkemizin dört bir tarafından birlik olma, bu alçak terörü lanetleme ve onursuz teröre karşı etkin önlemler alma günüdür. Biz Bölge Baro Başkanları olarak, 3 Temmuz Cuma günü Şanlıurfa Baro Başkanı eşliğinde terör örgütü IŞİD tarafından Suriye’nin Kobani kentine yapılan saldırıları ve Türkiye’deki kamplarda kalan Suriyeli sığınmacıların son durumunu yerinde görmek için Suruç’taydık. Yaşananları yerinde gördük ve yetkililer uyardık. Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması, mevcut iç savaşın sonlandırılması, çatışan tarafların uzlaştırılması ve katil çeteler için gerekli uluslararası önlemlerin alınması gerektiği hususlarını kamuoyu ile paylaştık" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baro Başkanlarından Suruç’taki Saldırıya Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN