Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz Belediyesi’nden Gıda Bankası Projesine 2,5 Milyon TL’lik Destek

Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 15:57
Akdeniz Belediyesi’nden Gıda Bankası Projesine 2,5 Milyon TL’lik Destek
’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, meclis üyelerinin onayı ile Nar-Der ile imzalayacağı protokolle ‘Gıda Bankası Projesi’ne 2 milyon 443 bin lira destek sağlayacak.
Akdeniz Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Mehmet Fazıl Türk başkanlığında yapıldı. Toplantıda, belediye sınırları içerisindeki muhtelif adreslerde bulunan metruk binaların kent estetiği ile can ve mal güvenliği açısından hiçbir ücret talep edilmeksizin yıkılmasını içeren önerge ile ilgili İmar, Çevre ile Plan ve Bütçe Komisyon Raporları, komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edilerek yürürlüğe girdi. Buna göre, bu tip metruk yapılar, gerekli yasal prosedürler yerine getirildikten sonra yıkılacak ve taşınmaz sahiplerinden belirli koşullarda ücret talep edilmeyecek.
Toplantıda verilen önergeyle gündeme alınan ve Nar Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (Nar-Der) ile Akdeniz Belediyesi arasında Gıda Bankası Projesi İşbirliği Protokolü imzalanmasına ilişkin teklif de meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Protokole göre, Mersin’de ikamet eden ve temel gıda gereksinimlerini karşılamakta güçlük çeken yurttaşlara gıda yardımı yapılacak. Protokolün süresi 5 yıl olacak ve bu süredeki proje maliyetinin yüzde 49’una denk gelen 2 milyon 443 bin 140 TL tutarındaki bedeli Akdeniz Belediyesi karşılayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Belediyesi’nden Gıda Bankası Projesine 2,5 Milyon TL’lik Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN