Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ile start alıyor

Mercedes-Benz Türk etkinliğin bu sezonunda, Türk moda sektörünün değerli isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı ’nin Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sunuyor. “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” defilesi, Istanbul kapsamında 17 Mart akşamı saat 20:00’da gerçekleşecek.

Giriş Tarihi: 9.3.2016 16:20 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 16:23
MBFW, Mehtap Elaidi ile start alıyor

Mercedes-Benz Türk'ün desteğiyle "Claim your white" isimli Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sunmaya hazırlanan , "15. yılını dolduran markamın, modaya sahip çıkmayı şirket değerlerinden biri olarak benimsemiş olan Mercedes-Benz Türk tarafından kutlanması benim için büyük bir sevinç kaynağı. Büyük bir heyecanla hazırlandığımız Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunun defilesinde, Mercedes-Benz Türk'ün desteğiyle sorumluluğumuz daha da artıyor." sözleriyle işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Mehtap Elaidi, 'Claim your white' isimli Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunda kadını fiziki özelliklerinden öteye koyarak; kadının varlığını ve gücünü, tarihe imza atan kadınların tavrıyla harmanlayarak yarattığı bir kadının karakteri üstünden detaylandırarak anlatıyor. Bu sezon gömleklerine, tarihe yön vermiş, başarılı ve öncü kadınların isimlerini veren Mehtap Elaidi, koleksiyonun kimliğindeki maskülen unsurları farklı dokular, dar kalıplar, kalın renkli detayların grafik anlatımı ve canlı renklere eşlik eden feminen detaylarla harmanlıyor. Afife Jale'nin dönemine ait bir kol detayı Black Panther dönemi kadınlarının siluetine eşlik ediyor. Mor ve kırmızıdan başlayan koleksiyon, çizgili kumaşlarla grafik anlatımına devam edip, mavi ve kırmızılarla yerini siyahlara bırakıyor. Bu sezon kürkün takım elbiseler ve ceketlerde kullanımının yanı sıra, koleksiyonda kullanılan ipekler ve zıt dokular da karşımıza kurallara kendi yorumunu katan ve haklarına sahip çıkan bir kadın çıkarıyor. 2000 yılında kendi markasını kuran Mehtap Elaidi, 2003'ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MBFW, Mehtap Elaidi ile start alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN