Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçınızın sizi daha yaşlı göstermesinin 8 nedeni!

Saçlarınızı artık beğenmiyor ve genç yaşınıza rağmen sizi yaşlı gösterdiğini mi düşünüyorsunuz? Bunun nedenleri ya sizden kaynaklıysa? İşte bunu öğrenmek ve önlemini almak sizin elinizde... Unutmayın ki saç bir kadının en önemli aksesuarıdır...

Giriş Tarihi: 6.3.2020 15:51 Güncelleme Tarihi: 6.3.2020 15:54 ABONE OL
Saçınızın sizi daha yaşlı göstermesinin 8 nedeni!

DOĞAL OLMAYAN YANLIŞ TON SEÇİMİ

Doğal olmayan yanlış ton seçimi kişinin yaşlı görünmesine neden olur. Cilt ve doğal saç tonuna yakın olmayan tonlar yapay bir görüntü oluşması sonucunu doğurur. Bu da kişinin görüntüsünde değişiklik yapma istediğini gözler önüne sererek, isteğinin tam tersi yönünde bir duruma sebep olacaktır. Bu yüzden doğal tonunuza ve cilt renginize yakın tonlar tercih etmeye çalışın.

AYNI BOY KESİM

Aynı boy kesim, saçın her tarafının eşit uzunlukta olması anlamına gelmektedir. Aynı boy kesim hatasını yapan kişiler genellikle yaşlarından daha olgun görünürler. Bunun yerine geçişin bol olduğu, hafif katlı bir kesim kişinin yaşına uygun olacaktır.

SAÇLARI ORTADAN AYIRMAK

Saçları ortadan ayırmak bir 10 yıl önce modaydı fakat bu moda bitti. Saçlarınızı ortadan ayırıyorsanız ve yüzünüz buna el vermiyorsa, istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Saçlar basık ve yüz sarkık görünebilir.

AŞIRI KOYU SAÇLAR

Aşırı koyu saçlar tıpkı aynı boy kesim gibi kişiyi yaşlı gösterir. Saçlar koyu olduğu zaman yüzdeki kırışıklıklar, çizgiler ve türevleri aşırı derecede göze çarpacaktır. Bu yüzden 30'lu yaşlarda aşırı koyu saçlardan çok, hafif açık saçlar tercih edilmelidir.

DÜZ KESİMLER

Hatlı ve kemikli yüze sahip olan kişiler düz kesim saç modellerinden uzak durmalıdırlar. Çünkü düz kesimler kişinin bu hatlarının daha fazla ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden hafif katlar yerinde bir tercih olacaktır.

SAÇ BAKIMINI İHMAL ETMEK

Düzensiz veya hiç yapılmayan saç bakımı, kişinin yaşlı görünmesine neden olabilir. Kullanılan şekillendiriciler, hava şartları ve daha birçok koşul saçlara önemli ölçüde zarar verir. Bu yüzden saçlara gerekli özen mutlaka gösterilmelidir, saç koruyucuları ve kremleri mutlaka kullanılmalıdır.

HACİM MUTLAKA ŞART

Sönük saçlar da kişinin yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu yüzden saçların hafif hacimli bir şekilde şekillendirmesi iyi olacaktır. Fakat bunu yaparken doğal olmayan fön işlemlerinden ziyade daha doğal işlemler tercih edilmelidir. Kaynak: Hürriyet

ARKADAŞINA GÖNDER
Saçınızın sizi daha yaşlı göstermesinin 8 nedeni!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA